Oğlunuz 'gemicik'i nasıl aldı?

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.82/5 - 22 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oğlunuz 'gemicik'i nasıl aldı?
#1

Özel görüşmede anlatacak!

Erdoğan 29 Aralık'ta ilk kez bir DTP'li ile buluşacak... Randevunun nedeni ise ne PKK ne de Güneydoğu....
"Oğlunuz öğrenciyken nasıl gemi aldı?" sorusu...


Erdoğan bugüne kadar PKK'yı terörist ilan etmeyen bir parti ile görüşmeyeceği mesajını vermişti. Ancak Başbakan, pazartesi günü DTP'li Hasip Kaplan'la görüşecek.


Randevunun nedeni ise ne PKK ne de Güneydoğu'daki sorunlar. Hasip Kaplan'ın Başbakan'a Genel Kurul'da yönelttiği "Oğlunuz öğrenciyken nasıl gemi aldı?" sorusu.

Meclis Genel Kurulu'nda bütçe görüşmelerinin başladığı ilk gün muhalefet liderleri bir bir kürsüye çıktı. Her konuşmacıda, gündeme getirilen her eleştiride tansiyon giderek yükseldi.

Gerilimin doruk noktasına çıktığı an ise Başbakan'ın muhalefetin eleştirilerine cevap vermek için kürsüye çıktığı an oldu. Erdoğan'ın konuşması muhalefet sıralarından gelen seslerle sık sık bölündü.

Salondaki karmaşada milletvekillerinin arasından bir ses duyuldu. Sesin sahibi DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'dı.

"Oğlunuz öğrenciyken nasıl gemi aldı? Anlatsanıza" diye soran Kaplan'a Başbakan'dan, "Onu özel gelirsin anlatırım sana" yanıtını aldı.

Genel Kurul bitti, tartışma kapandı sanılıyordu ama öyle olmadı. Hasip Kaplan Başbakan'ın bu sözlerinin takipçisi oldu. Başbakan'ın kastettiği o özel görüşme için randevu istedi.

Erdoğan'ın "Onu özel gelirsin anlatırım " sözü de, Kaplan'ın randevu talebi de beraberinde bir ilk getrdi. PKK'yı terörist ilan etmedikleri sürece DTP ile görüşmeyeceği mesajını veren Başbakan ilk kez bir DTP'li milletvekiline randevu verdi. Üstelik resmi programına da dahil etti.
Hasip Kaplan şimdi bu görüşmeye hazırlanıyor. CNN TÜRK'e yaptığı açıklamada da "Başbakan'a sadece oğlunun gemisini sormayacağım" dedi, gündemdeki başka konularda da konuşmak isteğini belirtti.

--------------------

Başbakan'ın oğlu gemiyi kaça aldı?

Burak Erdoğan ve Mert Çetinkaya’nın ortak olduğu MB Denizcilik’e Safran 1 adlı kuru yük gemisini satan Hasan Doğan, satış fiyatının 2 milyon 325 bin dolar olduğunu söyledi..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın, Mecit Mert Çetinkaya ile yüzde 50 ortaklıkla kurduğu MB Denizcilik’e Safran 1 adlı kuru yük gemisini satan Hasan Doğan satışın ayrıntılarını anlattı.

Gürgem Denizcilik’in sahibi olan Hasan Doğan, satışı yapılan Safran 1’in ellerindeki son gemi olduğunu, daha önce 3 gemi sattıklarını söyledi. Doğan “Biz bu gemileri ne alırken ne de satarken gördük. Biz de Mecit Çetinkaya’nın teşvikiyle bu işe girmiştik” diye konuştu. Doğan sorularımızı şöyle yanıtladı:

Alıp satarken görmedim
* Burak Erdoğan’ın ortak olduğu MB Denizcilik’e gemi sattınız. Bu sektörden çıkıyor musunuz?

Bu sektörden çıkmaya karar verdik. Bizim gemi işine girmemizin tek sebebi Mecit Çetinkaya’dır.
Onun teşvikiyle girdik.

Gemileri olan ve işleten bir şirketi var. Benim dışarıdan bildiğim başkalarının gemilerini de işletiyor. Gemi sektörüne girdik ama ne alırken gördük ne de satarken. Bizi Mecit Bey yönlendirdi.

* Kaç geminiz vardı?
4 gemi aldık. Adettenmiş, her gemiyi alırken ayrı şirket kurduk. 4 geminin alınması ve işletilmesi konusunda Mecit Bey bize rehberlik etti. Gemilerden üç tanesini daha önce sattık. Dördüncüsünü satamadık. En sonunda Mecit Bey bizden rica etti, ’Bunu ben alayım’ dedi. Ona verdik.

* Sattığınız dördüncü gemi, MB Denizcilik’e sattığınız gemi mi?
Evet. Mecit Bey istedi, ona verdik.

* Sonuncu gemiyi kaça sattınız?
2 milyon 350 bin dolara verdik. 500 bin doları peşin 36 ay taksitle sattık. Geminin gerçek değeri budur.

* Diğer gemilerden daha yaşlı olduğu için mi zor satıldı?
O dönemde satılmadı. Diğerleri 2001 modeldi, onlar satıldı bu satılmadı. Bugün itibarıyla denizcilik sektöründen çekilmiş olduk.

* Son sattığınız Safran 1 hangi şirket üzerindeydi?
Satış Gürgem Denizcilik üzerinden yapıldı.

Burak için ’olur’ istedi

* Sizin ayrıca Gürdeniz ve Gürdoğan diye denizcilik şirketleriniz de vardı...
Gemilerin hepsi ayrı ayrı şirketlerin üzerinden olur. Onlar sattığımız gemilerin şirketleri. Denizcilik sektöründe böyle bir uygulama var, bir gemiye bir şirket. Diğer üçünü İtalyanlar’a sattık. Gemilerin hepsi, kuru yük taşıması yapıyor. Yurtdışında çalışan gemiler.

* Yine kayıtlara göre, Atlantis diye bir denizcçilik şirketiniz daha var..
Atlantis bu gemilerin bakımı için kurulan bir şirket. Bunu mecburi yapıyorsunuz. Gemilerin bakımı için sorumluluğunuz var. Lojistik hizmet için. Çok iyi bilmiyorum ama bu hizmeti yapmanız gerekiyor.

* Neden çekiliyorsunuz bu sektörden, kârlı değil mi?
Bu sektörle ilgilenemediğimiz için. Üstüne gitme imkanımıza baktık. Ya başına oturacaktık ya da çıkacaktık, çıkmayı tercih ettik.

* Mecit Bey daha önceki bir röportajında bize, ’gıda işinden çıkan Erdoğan Ailesi’ni denizcilik işine ben ikna ettim’ demişti. Geminin MB’ye satışı nasıl gündeme geldi?
Mecit Bey bana ’Burak’ı ortak etmek istiyorum senin için mahsuru var mı?’ dedi. Ben de yok dedim ama bana sordu. Mecit Bey’in oğlu ile Burak çok yakın arkadaş. Onların arasındaki birliktelikten doğdu bu iş. Beraber karar verdiler, aile de onayladı. İkisi çok yakın arkadaş. Mecit Bey de bu aileye yakın. Tahminimce kendi içlerinde böyle bir karar verdiler.

Emaar, İETT için çok ısrarcı olmaz

* Denizcilikten çıktınız. Emlak ve medya sektörlerine girdiniz. Yükselen sektörler bunlar mı?
Medya ve emlakta elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Yarın değişebilir.

* Levent’teki İETT garajının ihale şartnamesini alanlardan biri Emaar ve siz de o şirkette ortaksınız...
Emaar-Türkiye’nin hisselerinin yüzde 60’ı Emaar’a aittir. Biz orada küçük ortağız. Kararlar ağırlıklı olarak Dubai’den veriliyor. Bize sadece danışıyorlar. Yarın (bugün) ihaleye girip girmeyeceklerini doğrusu bilmiyorum ama o konuda ısrarlı olmayacakları konusunda bilgim var. Çok ilgi duyduklarını düşünmüyorum. Karayolları’nda fiyat yükselmiş. Bu yüzden düşünce olarak uzaklaştılar. Karayolları arazisini daha çok istiyorlardı. Zaten en son onlar terketti. Çok yakın ilgilenmiyorum ama arazi için şartname alan 18 şirket var onu da göreceğiz. Yüksek katılım var.

http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.a...tegoryid=2
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul
Cevapla
#2

yaw büyütmeye gerek yok ki adamın çocuğu sadece ufacık bi gemi aldı 1313

bu haber ilk duyulduğunda erdoğan kürsüye çıkıp parmağıyla göstererek ufacık bi gemicik aldı bunda büyütecek ne var demişti 1313 ben ona buna yanmamda bunları görüp hala oy veriyorlar ya ona yanarım
son yaprak düştüğünde ,son ağaç kesildiğinde, son akarsu kuruduğunda paranın yenmediğini anlayacaksınız....

Dizlerimin üzerinde yasamaktansa..Ayaklarimin üzerinde ölmeyi tercih ederim....
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Altın madencisi Koza grubu Kanaltürk'ü aldı darkangel 0 1.730 14-05-2008, Saat: 10:31
Son Yorum: darkangel

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi