Osman Yağmurdereli'nin şirketine ilk dava

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.2/5 - 15 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osman Yağmurdereli'nin şirketine ilk dava
#1

Yağmur Ajans'a karşı alacak davsı açıldı.
Geçtiğimiz yaz vefat eden ve ardında 2 milyon YTL borç bıraktığı iddia edilen AKP milletvekili Osmanyağmurdereli'nin şirketi Yağmur Ajans'a ilk alacak davasını İstanbul Film Stüdyoları açtı. Diziler için yiyecek, içecek, iletişim, ses, ışık hizmetleri sunan İstanbul Film Stüdyoları, Yağmur Ajans'a sunduğu hizmetlerin karşılığı olan 173 bin 962 YTL'lik alacağını tahsil edemediğini savunuyor.
Turkcell'in ortaklarından işadamı Murat Vargı'ya ait olan İstanbul Film Stüdyoları AŞ, mahkemeye başvurusunda dizi çekimleri için Yağmur Ajans'a yiyecek-içecek, iletişim, ses, ışık hizmetleri sunduklarını ancak hizmetlerinin karşılığında yolladıkları faturanın bedelini tahsil edemediklerini belirtti.
Şirket avukatları, İstanbul Film'in 173 bin 962 YTL'lik alacakları için Şişli 5. İcra Müdürlüğü aracılığı ile Yağmur Ajans aleyhine icra takibi başlattıklarını ancak Yağmur Ajans'ın, "Borcumuz yoktur" gerekçesi ile itiraz ederek takibi durdurduğunu hatırlattı.
İstanbul Film, İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açtığı davada Yağmur Ajans'ın yaptığı itirazın kaldırılarak icra takibinin devamı ile alacaklarının yüzde 40 icra inkar tazminatı eklenerek tahsilini istedi.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi