PUSHRODLARIN VE BAĞLANTILARININ KONTROLÜ

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 18 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PUSHRODLARIN VE BAĞLANTILARININ KONTROLÜ
#1

PUSHRODLARIN VE BAĞLANTILARININ KONTROLÜ

Gövde ve kanatlar

Cleavislerin yekelere bağlantı kontrolleriTüm cleavis yada ball jointlerin yekey tam oturduğunu ve emniyetli olup olmadığını kontrol edin.
Cleavisler diş açılmış pushrodlara bağlandığı noktada en az 5 mm diş üzerine sıkılmış mı ?
Cleavisler sıkıldığı düşler üzerinde ileri geri kaymamalı.
Push rodların üzerinde cleavisleri bağlamak için kelepçe kullanıldıysa kelepçenin pushrod kılıfına sürterek pushrodun hareketini kısıtlamadığını kontrol edin.

Cleavislerin servo bağlantıları kontrolüTüm cleavis yada ball jointlerin yekey tam oturduğunu ve emniyetli olup olmadığını kontro edin.
Cleavisler diş açılmış pushrodlara bağlandığı noktada yeterince diş üzerine sıkılmış mı ?Cleavisler sıkıldığı düşler üzerinde ileri geri kaymamalı.
Push rodların üzerinde cleavisleri bağlamak için kelepçe kullanıldıysa kelepçenin servo koluna sürterek pushrodun hareketini kısıtlamadığını kontrol edin.

Pushrodların kontrolü
Esnek pushrodlar kullanılmışsa pushrod kılıfı gövdeye sabitlenmiş mi ?Cleavisler pushroda bağlanırken diş açılmış rotlar kulanıldıysa dişli rod pushrodun içine en az 5 mm sıkılmış mı ?Eğer ahşap pushrod kullanılmışsa cleavisle bağlantıyı sağlayan metal rot ahşap rota bağlanırken gevşemeyecek şekilde sıkı bağlanmış ve emniyetlenmiş mi ?Eğer cleavisler için bağlantı kelepçeci kullanılmışsa gövdeye sürtmediğini kontrol edin.
Eğer bu kontrolleri yapmak için yekeden çıkardığınız cleavisler varsa yerine takmayı unutmayın.Şimdi bütün servo kollarını sökün ve pushrodları ileri geri hareket ettirin.Rahat ve sıkışmadan yeterince ileri geri hareket ettiğini görün.Sonra servo kollarını yerine takın ve vidalarını sıkılayın.
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KANATLARIN KONTROLÜ arachnanthe 0 1.159 11-01-2008, Saat: 13:48
Son Yorum: arachnanthe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi