R - C uçuş hakkında sorulan genel sorular

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.73/5 - 15 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
R - C uçuş hakkında sorulan genel sorular
#1

R/C uçuşhakkında sorulan genel sorular
Nasılbaşlarım ? : İki şey yapın.Birincisi bu yazınıngeri kalanını okuyun.İkincisi kendinize bir öğretmen bulun.Buyazıyı okumanız birkaç dakikanızı alır.Ancak karşılığındaçok şeyler öğrenirsiniz.Eğer bir öğretmen bulursanızbunun ödülü çok daha fazla olacaktır.Çok daha fazla ve çabuköğrenirsiniz.Bu size zamandan ve paradan tasarruf ettirir.Eğersizde ve öğretmeninizde eğitim sistemli(Trainer system,buddybox) radyo varsa uçmayı daha az riskli ve çabuk öğrenirsiniz.
Nekadara mal olur ? : Bu sizin bütçenize ve ne istediğinizegöre değişir.Ancak Minimum 600-700 $ civarında olacaktır.Bunayer teçhizatı dahil değildir.Kullanılmış modeller ile başlarsınızdaha ucuza mal edebilirsiniz.Ancak böyle durumda tecrübelibirisi size mutlaka yardımcı olmalıdır.
Birmodel ne kadar hızlı uçar ? : Cevaplaması zor birsoru.Saatte 300 km. hıza çıkan modeller vardır.Modeldenmodele değişir.Eğitim (trainer) modelleri öğrenmeyi kolaylaştırmakamacıyla düşük hızda uçacak şekilde dizayn edilmişlerdir.Yaklaşıkolarak uçuş süratlari 35-50 km/s, iniş süratleri 20-25 km/scivarındadır.İleri seviyedeki modeller daha yüksek uçuş veiniş süratine sahiptir.
Birmodel ne kadar uzağa gider ? : Radyo kontrol sistemlerinin mesafesi 1500 metre civarındadır.Ancak gözünüzün görebildiği uzaklığa kadar modelinizi uçurabilirsiniz.Kanat boyu 170 cm. olan bir uçak 500 metre mesafede size ne yaptığını anlayamıyacak kadar küçük görünecektir. UNUTMAYIN ! NE YAPTIĞINI TAM OLARAK GÖREMEDİĞİNİZ MODELİ UÇURAMAZSINIZ.
Havadayakıt biterse ne olur ? : Radyo sistemi kendipillerinden aldığı enerjiyi kullanır.Yakıtınız bitse yadamotorunuz stop etse bile uçağınızı bir planör gibiindirebilirsiniz.(Dead stick)
Yaşım uygunmu ? : Genellikle söylenen şudur.Uçmayıseven,takım çalışmasına uygun, uçuş emniyet kurallarınauyan , başkalarına karşı sorumlu kişiler uçabilir.R/C uçuşher yaştan insanın hoşlanabileceği bir spordur.Ancak Tavsiyeedilen 13 yaştan sonra yetişkin bir gözeticinin yanındaemniyetli uçuş yapılabileceğidir.
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi