Rahibinden Satılık Kilise - Küçük İskender

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 20 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rahibinden Satılık Kilise - Küçük İskender

Küçük İskender'in efor'izmaları, pat'imajları, met-inleri, met-out'larından oluşan kitabı.. Şöyle demiş;

"Her şey biraz da Enis Batur'un Selçuk Altun, Selçuk Altun'un ise John Ashbery mahlaslarıyla yazdığını öğrendiğimde başladı denilebilir; şüphesiz kara mizah antolojisi'nden edinebildiğim kimi ipuçları sayesinde ben de bu kitabın oluşumunu o insanlara, o isimlere borçlu sayılabilirdim; ancak ifade özgürlüğümü ikiye ayırarak ifademi özgür, özgürlüğümü ise ifadesiz bırakmayı tercih ettim. Önceki, şimdiki ve sonraki şiirsel buluş(ma) ların kimi ayrıntılarını alt alta dizerken hayata eşkalimi verdiğimi farketmem, vakit aldı. önemli olan, Olağan Şüpheliler filminin başında suçluyu saptamak değil, film bile olsa yaşanabilecekleri engelleyebilmekti. bense kalktım, okuru öldürüp kelimelerin namusunu temizledim."

Not: Küçük İskender'in, zaman zaman çok üst seviyelere çıkan heyecanıyla yazılmış olduğuna inandığım bir kitap.. Şimdiye kadar okunan İskender kitaplarında altını çizdiğiniz, ''bu sözü hafızama kazımalıyım'' dediğiniz tüm ''özeller'' toplanıp kitap olmuş.. Bir okur olarak, bu beni memnun etmedi açıkçası.. Keşfettiğim o sözlerin toplanıp gözüme sokulmasından hoşnut kalmadım.. Ama daha önce İskender okumamış kişiler, kesinlikle kaçırmasın diyorum.. Onunla güzel bir tanışma olacaktır bu..
[Resim: rahibindencd8.jpg]

yaptığınız tanıtımlar için teşekkür ederim

Ben teşekkür ederim paylaşma imkanı verdiğiniz için..

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Küçük İskender - 666 tuyanaz 1 2.628 29-12-2007, Saat: 16:37
Son Yorum: serkan kurt
  küçük iskender = İT CAZI -mimi- 0 3.252 27-04-2007, Saat: 14:42
Son Yorum: -mimi-

Hızlı Menü: