Seyfi Dursunoğlu (1932 - .... ) (huysuz virjin)

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.38/5 - 13 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seyfi Dursunoğlu (1932 - .... ) (huysuz virjin)
#1

Seyfi  Dursunoğlu (1932 -  .... )

SeyfiDursunoğlu (Huysuz Virjin), 1932 yılında Trabzon'da doğdu. DenizLisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğüeğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarakçalışmaya başladı. 18 yıl SSK'de devlet memurluğu yaptıktan sonraişinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

Önce küçük kulüplerde sahneyeçıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerdenteklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin enbüyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insansayesinde, televizyona çıkmadı ama tüm Türkiye'de kendindenbahsettirdi. Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin karakteriyle en büyüksıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı.

Türkiye'de herkesin aynı tekkanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiğiesprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı.Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Virjin tiplemesiyle kimseninsöyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili birtarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

Pekçok ülkede sahne alanDursunoğlu, Huysuz Show adlı programıyla kendini tüm Türkiye'ye tanıttıve sevdirdi. Seyfi Dursunoğlu, "Popstar" yarışmasında, İbrahimTatlıses, Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi sanatçılarla birlikte jüriüyeliği yapmaktadır.


Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi