Soğukta gaz kesintisi korkusu

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.83/5 - 12 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soğukta gaz kesintisi korkusu
#1

Rusya 2 yıl önce olduğu gibi yine Ukrayna'nın gazını kesti. Doğalgazı bu hattan alan Türkiye de sıkıntı yaşayabilir
Gazprom, Rusya’nın yine Ukrayna üzerinden Avrupa ülkelerine transit pompaladığı gazın eksiksiz verilmeye devam edildiğini açıkladı. Açıklamada, transit hatta gaz miktarlarında bir azalmanın gözlenmesi durumunda suçlunun Kiev yönetiminin olacağının altı çizildi. Ancak g

Rusya, Ukrayna ile 2 milyar dolarlık borcun tahsilinde yaşanan sorunların yanı sıra yeni fiyat konusunda da anlaşma sağlayamadı. Gazprom'un bin metreküp doğalgaz için önerdiği 418 dolarlık rakam Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in son dakika jesti ile 250 dolara çekildi. Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yuşçenko ve Başbakan Yuliya Timoşenko ise Gazprom'un önerdiği bin metreküp gaz için 250 dolarlık rakamın makul olmadığını, petrol fiyatlarında yaşanan düşüşe rağmen yüzde 40'lık artışın kabul edilemeyeceğini açıkladı. Kiev yönetimine göre bin metreküp gaz için en fazla 201 dolar kabul edilebilir. Ortak açıklamada Avrupa sevkiyatı ile ilgili bin metreküplük gazın her yüz kilometresi için 1,7 dolarlık kira bedelinin de 2 dolara çıkarılması istendi.


elişmeler gazın yüzde 30'unu bu hattan çeken Türkiye'yi de olumsuz etkiliyor. Ankara gelişmeleri yakından takip ediyor 2006 yılında Rusya'nın verdiği gazı kesmesi üzerine Ukrayna, Türkiye ve Avrupa ülkelerine giden gazı kullanmış ve bölge ülkeleri soğukta kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalmışlardı..
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi