Türkiye'nin prensesi ben, kraliçesi Hülya Avşar

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.2/5 - 15 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye'nin prensesi ben, kraliçesi Hülya Avşar

6 yıldır yeddieminde bekleyen güzellik kraliçesi tacının sahibini Nazenin Tokuşoğlu buldu.
Okuyacağınız, ‘güler misin ağlar mısın’ dedirtecek bir röportaj. O’nunla buluşmadan önce ‘aman dikkatli soru sorayım, üzmeyim O’nu’ derken eğlenceli, zaman zaman kahkahalı bir sohbetin içinde buldum kendimi.
2002 yılında Türkiye güzeli seçildi. Sonra 'Miss Dream Girl Of The World' güzellik yarışmasında, birincilik beklerken 'Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Ancak, sevinç gözyaşları dökmek yerine başındakı tacı fırlatıp kulise kaçtı. Bu arada O’na verilen bütün ödüller geri alındı. Geriye kaldı tek taç. Sıkı durun; onu da eve hacze gelenler aldı. 6 yıl kimliğini gizledi tescilli güzel. Sonra ekonomik kriz, haczedilen eşyalar derken taç yeniden ortaya çıktı. Peki bu taç kimindi?
İşte tacın sahibiyle yapılan ilk röportaj. Esrahan Sönmezer her şeyi açıklıyor.
Kendinden bahset biraz.
- 25 yaşındayım, balık burcuyum. Babamla yaşıyorum. Annem vefat etti. 2 kedim var. 2002 Türkiye güzeliyim, Dünya 4.süyüm ama tacımı attım.

Niye ?
- Haksızlık yapıldığını düşündüm. Annem de yeni vefat etmişti, bunalımdaydım.

Bu çılgınlığı daha önce yapan var mı?
- Hülya Avşar gibi elinden alınan var ama atan yok.
Tam olarak neye kızdın?
- Birincinin jüride tanıdıkları vardı, biz yürürken kimi tuvalette kimi yerinde değildi, bir sürü şeye sinir oldum. Bir de annemi kaybettiğim için iyi değildim.
Peki neler değişti hayatında?
- Küçüklükten beri şarkı söylemek isterdim, oldu. Bir albüm yaptım, ikincisi yolda. İlki Türk Sanat Müziği’ydi, bu Pop olacak. Tiyatrolarda da rol alıyorum, hiç modellik yapmadım, Somalili gibi dolaşamam valla. 38 bedenim ve gayet mutluyum.
Kime benzetiyorlar sesini?
- Muazzez Ersoy’un gençliğine.
Gelelim ikinci taç vakasına. Güzellik tacın haczedildi.
Bir bültende haber yapmışlar, ‘kriz güzelleri de vurdu’ diye. 6 sene önceki olayı şimdi olmuş gibi göstermişler. Baktım benim tacım. Annemle bir tanıdığı arasında bir alacak verecek davası olmuştu ve haksız yere eve haciz gelmişti. Tacı mücevher falan zannetmişler sanırım. Sonra dava açtım geri kazandım ama gidip alasım gelmedi ne tacı, ne diğer eşyaları. Zaten o koca koca taşlar gerçek olsa yaşardım herhalde değil mi?
Türkiye güzeli tacı bu değil mi, yanlış anlaşılma olmasın.
- Evet öbürünü yarışmada atmıştım zaten. Biri bana beddua etti herhalde; ‘taçları yar olamasın’ diye.
Şimdi maddi durumun nasıl?
- İyi, benimle ilgili bir şey değildi zaten.
Annenden alacakları mı varmış?
- Annem vefat etti, artık o olaydan bahsetmek istemiyorum, ama neticede hallettim. Bir de ayrıntıları hatırlamıyorum, sildim hafızamdan. Haber kanalları yeni bir olay gibi gösterdi kaç yıllık konuyu. Benim taç ünlü oldu.
Sende bu saatten sonra ortaya çıkmayım dedin.
- Aynen öyle, tacı da istemiyorum artık. Ama siz bulunca konuşayım, kurtulayım dedim.
İyi mi ettim kötü mü?
- Bilmem ki…
Seni çok gündeme oturtacak bir olaydı, o zaman böyle bir kaygın yok.
- Çok daha fazla fırsatım vardı, istesem neler yapardım.
Çevrendekiler, yani bilenler ne dedi taç olayına?
- Niye gidip almadın dediler. Kaybettiğim şey bana kirlenmiş gibi geliyor. Öyle garip bir huyum var.
İstesen alabilir misin hala?
- İstemiyorum, zaten nasıl alınır bilmiyorum, ama avukat bilir herhalde.
Peki tescilli güzel olunca n’oluyor?
- Bana birşey olmadı valla. Herkes arıyor, reklam teklifleri vs..
Peki güzel seçilmeseydin şarkıcılık hayallerini gerçekleştirebilir miydin?
- Evet, çok istiyordum.
Asılan çok oldu mu?
- Ohoo...Her yaştan… Gece kulübü sahibi, işadamı, playboy dedikleri adamlar fast food gibi tüketmeye kalktı, kanmadım. Hepsi ünlü isimler ama isimlerini vermiyeceğim, çünkü yine onlar prim yapar.
Niye katıldın yarışmaya?
- Annem ölmeden önce çok istedi. Onun için yaptım.
Pişman olduğun bir ilişki ya da olay yaşadın mı bu dönemde?
- Kimseyle adım çıkmadı, 5 yıllık ilişkim oldu. Ama bir programa keşke katılmasaydım dedim. ‘Orada neler oluyor’… Sacit Aslan ağlatmıştı beni. Niye albüm yapıyorsun diye. Tabii çıktığı programlardan rant sağladığı için öyle şeyler yapmak zorunda. Zekai Tunca da oradaydı, O korudu beni.
Pek kimi güzel buluyorsun Türkiye’de?
- Kendimi
Başka?
- Hülya Avşar’ı. O kraliçe ben prensesim bu ülkede.
Sana güzel olduğun için kötü davranan oldu mu?
- Güzel olduğum için değil de; Berrak Tüzünataç bir gün bana çok kötü davranmıştı. Konuşan Kafalar programına gitmiştim Okan Bayülgen de vardı, o zamanlar sevgililerdi. Sevgilisinden mi kıskandı bilmiyorum, çok üzülmüştüm.
İkinci albüm ne zaman çıkacak?
- Yaza doğru. Kliplerde bol bol dans edeceğim.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  "Türkiye'nin en zengin adamıyım" asi cafe 1 1.295 06-01-2009, Saat: 14:18
Son Yorum: mustafa

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi