Türkiyenin İstikrarını Böyle Engelliyorlar

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.12/5 - 25 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiyenin İstikrarını Böyle Engelliyorlar
#1

[youtube]TweU77cDrgE[/youtube]
Arkadaşlar dün gece makina da yine okan bayülgene saygı duyulmasını gerektirecek bir olay gerçekleşti.
Alinur Velidedeoğlu diye bir adam var. Bu adam kariyeriyle şahsiyetiyle örnek bir insan. Buz dansı yarışmasında jürilik yapan bu şahsiyetin yaptığı işlerin en ufaklarından bu jürilik işi. Olay şöyle gerçekleşiyor...

Yıllar önce bir amerikalı Türkiye'ye geliyor. uyuşturucu kaçakçılığı yaparken gümrükte yakalanıyor ve 5 yıl hapse mahkum ediliyor. Bunun üzerine ülkesine dönünce bir kitap yazıyor. Bu kitapta herşeyi olduğu gibi anlatıyor. Saptırmadan, abartmadan. Fakat Oliver Stone adlı yönetmen bu kitabı filme dökerken, (programda söylenene göre vietnama olan kızgınlığndan dolayı) olayı öyle bir abartıyorki çektiği film tam bir Türk düşmanlığı uyandırıyor insanda. Alinur Velidedeoğlu bir ödül törenin de kitabın yazarıyla tanışıyor ve herşeyi anlatıyor. Adam da bunun üzerine "Gerçekten bende o konuda çok sıkıntılıyım. Bir sürü Türk arkadaşım var ve gerçekten kitapta bunların hiç biri yoktu diyor. Bunun üzerine Alinur bey eline kamerayı alarak yazara herşeyi anlattırıyor. Tabiki zor kullanmadan. adam zaten dertli bu konuda.

Midnight express adlı bu film Türkiye açısından gerçekten bir yara. Alinur Velidedeoğlu'nun dediğine göre bu film sayesinde şimdiye kadar 50 milyar dolar zarara uğramışız. Filmi izleyen turistler ülkemize gelmekten vazgeçiyorlarmış.25 senedir bu olay böyle devam ediyor ve engellenemiyor. Bazı ülkelerde yılda 6 kere gösterilen bu film . Ülke imajını aşırı derecede sarsıyor.

Bu röpörtaj youtube adresine konmuş vaziyette. Okan bayülgenin ve Alinur beyin istekleri tabiki benimde. Bu adresin çok tıklanarak ana sayfaya geçmesi ve yurt dışından youtubeye takılan insanların dikkatini çekmesi. 1. ağızdan anlatılan bir olay olduğu için insanların izledikten sonra yalan haber deme gibi bir durumu yok. Lütfen elimizden geldiğince tıklayalım ve sesimizi bu sayede ülke dışına duyuralım.

Not: Bu röpörtajı Alinur bey yetkiili mercilere dinletmek istediği zaman başarıya ulaşamamış.
Cevapla
#2

sağol kardeş bu önemli bir konu
Cevapla
#3

Saol kardeş umarım herkes bir kere de olsa tıklar bu adrese...
Bul
Cevapla
#4

teşekkürler konu sabitlenmiştir
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi