Terörle mücadelede yeni dönem

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.85/5 - 20 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Terörle mücadelede yeni dönem

"Kesintisiz mücadele"
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye'nin, huzur, terör, şiddet, bombalamalardan, korkulardan uzak 10 yıl geçirmesi halinde, dünyanın ilk 10 ülkesi arasına gireceğini vurguladı.

Türkiye'de deprem, sel felaketlerinde, her parti liderinin bölgeye ayrı ayrı gittiğine dikkati çeken Çiçek, bölgede görev yapan üst yöneticilerin, gelen liderlere brifing vermekten ''canı çıktığını'' söyledi.

Çiçek'in, ''Neden bir felaket olduğunda, cumhurbaşkanıyla, başbakanıyla, bütün parti liderleriyle gidilmiyor?'' sözlerine, muhalefetin laf atması üzerine, birleşimi yöneten TBMM Başkanı Köksal Toptan, ''Bu temenninin nesine itiraz ediyorsunuz?'' dedi.

Çiçek, yeni düzenlemeyle, terörle mücadelede öğretim üyesinden, emekli Cumhuriyet savcısına, askerden polise kadar değişik meslek mensuplarının da "sözleşmeli" olarak çalıştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Çiçek, "Terörle mücadele bir bütün olarak ele alınacak. Terörle mücadele edenler, 24 saat hep konularıyla meşgul olacak. Kesintisiz bir mücadele olacak" dedi.

Çiçek, şunları söyledi: "Terörle mücadelenin kesintisiz bir biçimde yürütülmesi amacıyla yeni birimler oluşturulacak. Böylece, kuruluşlar arasında daha fazla koordinasyon oluşturulacak. İstihbaratların çok iyi analiz edilmesi, değişik illerde meydana gelen olayların birbirleriyle bağlantıları, örgütlerin yurtdışı ilişkileriyle ilgili bilgiler de tek merkezde toplanacak. Öğretim üyelerinden, psikologlardan, sosyologlardan, emekli Cumhuriyet savcıları, askerler, polislerden de yararlanılacak. Terörle mücadelenin yol ve yöntemleri konusunda Güneydoğu’da yaşayan vatandaşların da sık sık görüşlerine başvurulacak."
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakan Gönül'den kısa dönem askerlik açıklaması asi cafe 0 2.327 18-06-2009, Saat: 14:06
Son Yorum: asi cafe
  TERÖRLE MÜCADELE ZİRVESİ SONA ERDİ asi cafe 0 1.558 05-02-2009, Saat: 12:14
  Terörle Mücadele Zirvesi başladı asi cafe 0 1.440 04-02-2009, Saat: 17:55

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi