Tuncay Özkan gözaltına alındı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.88/5 - 8 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuncay Özkan gözaltına alındı
#1

Tuncay Özkan gözaltına alındı

Kanaltürk'ün eski sahibi Tuncay Özkan gözaltına alındı

Gazeteci Tuncay Özkan Bebek'teki evinde Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü Şahin Mengü, Tuncay Özkan'ın sabah 06.45 sıralarında kendisini aradığını ve 'Beni gözaltına alıyorlar' dediğini kaydetti. Milletvekili olmadam önce Özkan'ın avukatlığını yaptığını ifade eden Mengü, Tuncay Özkan'ın sağlık durumunun iyi olmadığını ve kolesterolünün sürekli doktor kontrolü altında olduğunu da kaydetti.

Tuncay Özkan'ın yanısıra Kanaltürk'ün eski spikerlerinden Duygu Dikmenoğlu'nun da gözaltına alındığı bildiriliyor..

16 GÖZALTI

Ergenekon soruşturması kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir'de 16 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ankara'da bir doktor, emekli savcı ve bir emekli emniyet müdürünün gözaltına alındığı belirtiliyor.

EVİNDE ARAMA YAPILDI

Özkan’ın evinde yapılan arama ile ilgili ANKA’ya bilgi veren CHP milletvekili Avukat Şahin Mengü, “Tuncay Özkan sabah 6.30 gibi beni aradı ve ‘abi beni Ergenekon’dan içeri alıyorlar’ dedi. Hemen eve bir avukatımızı gönderdik. Şu anda Tuncay Özkan’ın evinde hala arama yapılıyor. Özkan da şu anda evde” dedi. Mengü, konuyla ilgili olarak kendisinin de bilgi beklediğini kaydetti.

'FAŞİZM' DİYE BAĞIRDI

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Tuncay Özkan, evinde yapılan aramanın ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Ellerinde kelepçe olmadığı gözlenen Özkan, bu hastanedeki sağlık kontrolünün ardından bir polis aracına bindirilerek Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

Emniyete garaj kapısından alınan Özkan, daha sonra Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne çıkartıldı.

Tuncay Özkan, hastaneye getirilişi sırasında neden gözaltına alındığını soran gazetecilere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk adını söyleyerek, "faşizm" yanıtını verdi.

Bir başka soru üzerine de "polislerin evindeki heryeri aradığını" ifade eden Özkan, hastaneden çıktıktan sonra bindirildiği polis aracında da yüksek sesle "faşizm" diye bağırdı. Özkan, emniyete girerken de basın mensuplarına, "Gazetecilik yapılmasını engellemeye çalışıyorlar" diye konuştu.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Tuncay Özkan'ın Bebek Cevdetpaşa Caddesi'nde bulunan evinde saat 06.30 sıralarında başlatılan ve yaklaşık 8,5 saat sürdürülen arama ve inceleme çalışmaları tamamlandı.

Evde bulunan ve hakkında gözaltı kararı alınan Tuncay Özkan, arama işleminin tamamlanmasının ardından polis ekiplerince emniyete götürülmek üzere evden çıkartıldı.

Tuncay Özkan'ı görmek isteyen ve kendisine destek olmak için evinin önünde toplanan "Bizkaçkişiyiz Sivil Toplum Platformu' üyeleri, bu sırada çeşitli sloganlar attı. Bu kişilere el sallayan Özkan, ardından polislerce sivil bir polis otomobiline bindirilerek emniyete götürüldü.

Tuncay Özkan'ı görmek için polis aracına doğru yönelen gruptan bazı kişiler ile polisler arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Özkan'ın ayrılmasının ardından evindeki aramalarda el konulan ve 2 poşete doldurulan evrak da emniyete gönderildi.

Bu arada, Kağıthane Gültepe Talaptaşa Caddesi'ndeki Biz TV ve Tuncay Özkan'ın ofisinde aynı saatlerde başlatılan aramalar da Özkan'ın evindeki aramayla aynı saatte tamamlandı.

Polis, arama sırasında el konulan çok sayıda CD, video kaset, doküman ve evrakı koliler halinde bir polis minibüsü ve otomobiline koyarak, incelemek üzere Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Kanal Biz'in Ankara bürosunda yapılan polis araması da sona erdi. Terörle mücadele ekiplerinin yaptığı arama yaklaşık 4.5 saat sürdü.

Şirketin avukatı Mutluhan Karagözoğlu yaptığı açıklamada, Tuncay Özkan'ın gözaltına alınmasıyla ilgili soruşturma kapsamında kanalda arama yapıldığını söyledi.

Televizyon yayınının aksamaması için bilgisayar hard disklerinin sökülmesi yerine bilgilerin kopyalanacağını belirten Karagözoğlu, bu işlemin sabaha kadar sürebileceğini ifade etti.

Karagözoğlu, şu ana kadar yapılan aramada herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığını bildirdi.

GAZETECİ ADNAN BULUT İZMİR'DE GÖZALTINA ALINDI

"Ergenekon" soruşturması kapsamında Kanaltürk televizyonunun eski haber müdürü gazeteci Adnan Bulut, İzmir'de gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, İzmir'de bir otelde kalan Bulut'u gözaltına aldı.

Bulut'un işlemleri tamamlandıktan sonra İstanbul'a gönderileceği bildirildi.

BENİ DE GÖTÜRÜN'

Tuncay Özkan Denizli'de katıldığı bir programda da 'Ergenekon Operasyonu'na yönelik eleştirilerini sürdürmüştü. İlhan Selçuk'un gözaltına alınış şekline ateş püsküren Özkan şöyle konuşmuştu

"Mustafa Kemal'in askeri olarak beni götürmezlerse, işkence tezgahlarından geçirmezlerse, ben de onların yüzüne tükürmezsem namerdim. Onlardan her türlü namussuzluğu beklerim, beni bu yoldan alıkoyamazlar. Ben halkımdan ayrılmam. Sizlerle karanlıkla mücadele etmeye devam edeceğim." şeklinde konuştu.

ÖZKAN'IN DOKTORU DA GÖZALTINA ALINDI

"Ergenekon" soruşturması kapsamında Ankara’da 4 kişi gözaltına alındı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adalet Sarayına getirilen Dr. M.Ö’ye, Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirildi. Dr. M.Ö, adliye çıkışında, gazetecilerin sorusu üzerine, "Neyle suçlandığımı bilmiyorum. Evimden alındım, arama yapıldı" dedi. Kalp cerrahı olduğunu söyleyen M.Ö’nün, İstanbul’da evindeki arama devam eden gazeteci Tuncay Özkan’ın doktoru olduğu öğrenildi. Bu arada, Ankara’da gözaltına alınan ve sağlık kontrolünden geçirilen M.A’nın "adli bilirkişilik" yaptığı belirtildi. M.A, Adli Tıp’tan çıkışında gazetecilere "Ergenekon örgütü üyesiymişiz, alakamız yok. Piyango bize de vurdu" diye konuştu. Ankara’da gözaltına alınanlar diğer iki kişiden birinin emekli yargı mensubu T.G, ötekinin ise polis olduğu belirtildi.

DGM'NİN ÜNLÜ ASKERİ SAVCISI DA GÖZALTINDA

Ergenekon Operasyonu kapsamında Ankara'da 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan biri, eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi'nin ünlü savcısı emekli Albay Tanju Güvendiren oldu.

Ergenekon soruşturması kapsamında gazeteci Tuncay Özkan, Kanaltürk eski Haber Müdürü Adnan Bulut ile İstanbul Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın ardından Ankara'da önemli isimler gözaltına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yazılı emriyle bu sabah eski Ankara DGM Savcısı Emekli Albay Tanju Güvendiren, Kardiolog Doktor Mesut Özcan, Adli Sicil Memuru Mahir Akkar ve emekli polis memuru Hasan Kılıçarslan polis tarafından gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Bu kişilerin ev ve işyerlerinde de arama yapan Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polisleri, gözaltına alınanların sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından ifadelerinin alınması için İstanbul'a gönderileceklerini bildirdiler. Gözaltına alınanlardan emekli Albay Tanju Güvendiren Askeri Yargıtay Onursal Üyesi, Ankara DGM'de çalıştığı dönemde terör örgütlerine yönelik ciddi kararlara imza attığı için özel olarak korunuyordu.

-İP GENEL BAŞKANI PERİNÇEK'İN ESKİ AVUKATI VE AYDINLIK
DERGİSİ YAZARI EMCET OLCAYTU GÖZALTINA ALINDI

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in eski avukatı ve Aydınlık dergisi yazarı Emcet Olcaytu "Ergenekon"
soruşturması kapsamında Kadıköy'de gözaltına alındı.

Olcaytu'nun avukatı Murat Bülent Hattatoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soruşturma kapsamında, müvekkilinin Kadıköy Ziverbey'deki evinde İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince arama yapıldığını bildirdi.

Aramalar sonrası Olcaytu'nun gözaltına alınarak emniyete götürüldüğünü belirten Hattatoğlu, Emcet Olcaytu'nun, bir dönem, halen aynı soruşturma kapsamında tutuklu Perinçek'in avukatlığını üstlendiğini ifade etti.

İŞTE BUGÜN GÖZALTINA ALINANLARIN LİSTESİ

1-Tuncay Özkan
2-Tuncay Mollaveyisoğlu
3-Adil Serdar Saçan
4-Dr. Mesut Özcan
5-Tanju Güvendiren
6-Adnan Kılıçarslan
7-Evrim Baykara
8-Gürbüz Çapan
9-Mahir Akkar
10-Şafak Akbaş
11-Yıldıray Baran
12-Mustafa Tavşan
13-Duygu Dikmenoğlu
14-Adnan Bulut
15-Emcet Olcaytu
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ünlü sörfçünün babası da gözaltına alınmış asi cafe 0 1.571 14-02-2009, Saat: 11:05
Son Yorum: asi cafe
  Tuncay Güney'i zaman aşımı kurtardı asi cafe 0 2.264 12-02-2009, Saat: 15:16
Son Yorum: asi cafe
  ZİRVE DIŞİŞLERİ KONUTU'NA ALINDI asi cafe 0 1.129 21-01-2009, Saat: 11:23
Son Yorum: asi cafe
  Tuncay Güney için hükümet devrede asi cafe 0 1.198 20-01-2009, Saat: 11:56
Son Yorum: asi cafe
  Tuncay Güney 'MİT'çi iddiası arachnanthe 1 1.787 27-11-2008, Saat: 14:01
Son Yorum: asi cafe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi