Tuncay Ocaklı - - Sessiz Çığlık

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.32/5 - 19 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tuncay Ocaklı - - Sessiz Çığlık
#1

Sessiz Çığlık
Yazar : Tuncay OCAKLI
Yayınevi : Ötüken Neşriyat
Kitap Türü : Roman
Dili : Türkçe
Açıklama ;
Yarım kalan aşkının hüsranı içinde bir adam, bir ajan; Baran...Kirli emellerini gerçekleştirmek için akbabalar misali üzerimize üşüşen düşmanlarımızın güzel ülkemize zarar vermelerini engellemek için çabalarken ölümü tanır öldürdüğü insanlarda.
Ölümle beraber, hain diyerek öldürdüğü insanlara başkalarının kahramanları olarak sahip çıkmasıyla doğrunun kime, neye göre doğru olduğunun sorgulamasını yapmaya başlarken aslında kendisine göre olmayan bir hayat sürmekte olduğunuda anlar. Ve bir karar verir: Herşeyi ardında bırakarak savaşların en zorunu geçip yeni bir dünya kuracaktır kendine.
Hiç bitmeyecek olan bu savaşın hemen başında sıradışı geçmişiyle Gamze çıkar karşısına. Baran iki aşk arasında bocalamaya başlarken ölüm bir adım ardındadır...

Ve kitaptan bir alıntı.
Yarım kalan aşkların nasıl bir yürek yangınına dönüştüğünü iyi biliyordu: Gözbebeklerindeki ışığı söndürüyor, sokaklarda savaştan kaçmış bir asker gibi ürpererek yürütüyor, hemen her şavak vakti rüyalarına girerek uyandırıyor sevdiğin ve sevdiğinin güzel yüzü özlemle andırıyordu mutlu günleri. Yarım kalan aşkların en mutlu olması gereken anlarda dahi huzur vermediğinide iyi biliyordu. Başkalarına soyunduğu zaman bile bedeni, kendini kendine acımaktan alıkoyamıyordu insan. Sonrasında rahatlamak için alınan derin nefesler ya yerlerine ulaşmıyor; yada zehirli bir gaz gibi öldürücü geliyordu....
her yeni bir gün ; yeni bir umut.!
Cevapla
#2

okuyup beğendiğim kitaplardan biri. Bir insanın kendi doğrularını yaşayabilmek için verdiği sıradışı bir mücadele ve imrendirici bir aşk hkayesi.
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi