Uğur Mumcu » DEMOKRASİ YOLU, KEMALİZM'DEN GEÇER

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.92/5 - 25 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uğur Mumcu » DEMOKRASİ YOLU, KEMALİZM'DEN GEÇER

Devlet bugün de Türk Halkı'nın yaşama savaşına sırtını çevirmiştir. Çünkü partilerin arkasından yabancı sermaye ve toprak ağalığı vardır. Siyasi partiler, değiştirmek istediğimiz bu bozuk düzenin temsilcileridir. Ayrıcalıklı sınıf ve tabakalar, düzenlerini bu partiler aracılığıyla sürdürmektedirler. Bunların oluşturduğu devlet örgütü ise, sadece bu geri düzenin temsilcilerine hizmet etmektedir. Bunun adı demokratik hukuk devleti değildir. Yabancı sermaye ve yerli işbirlikçilerin hizmetindeki bir devlet, antidemokratiktir.

Demokratik devlet, işçinin, köylünün, dar gelirlinin, subayın, bütün ezilen sınıf ve tabakaların devletidir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü demokratik devleti oluşturmanın çaresi, sandıksal yoldan bulunamamıştır. Anayasa'nın demokratik devleti, öyle görünüyor ki, Kemalist yoldan kurulacaktır.

Demokratik ve sosyal hukuk devletine inananlar, Kemalizm'in bayrağı altında toplanmalıdırlar.

Uğur MUMCU - Devrim, 9 Haziran 1970 ( Uyan Gazi Kemal! )
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

o tarihtede aynı şeyler çok doğru tespit ama düşüncenin suç olduğu ülkede yasalar cesası yoksa kendini vatansever zannedip böyle ihtiyacımız olan beyinleri haince öldürüylar mertlikte yok pusu ve kalleşçe... bu ülke ne ugur mumcuları kaybetti ama hala göremdiler gerçekleri...
gördüm anne gördüm
şeytanla dans eden melekleri
gördüm anne gördüm
şeytan kadar dürüst olmayan yüzleri

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Aydınlar Kemalizm'i Nasıl Tanımlıyor? gamze33 0 1.439 10-01-2008, Saat: 21:09