Vekillere son dakika kıyağı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.93/5 - 15 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vekillere son dakika kıyağı

Emekli olan millet vekilinin maaşının daha yüksek olduğunu düşünüyordum zam gelirse en fazla 900 Ytl olmasida düşük aslında bak buna şaşırdim.Basin acayip abartıyor bir kere daha.Bu arada normal millet vekilinin maaşı ne kadar acaba?
(Biraz yanliş anlaşılma oldu gibime geldi biraz düzeltme yaptım ''Emekli olan millet vekilinin maaşının daha yüksek olduğunu düşünüyordum zam gelirse en fazla'' )
[Resim: emegesaygifj8bg3.gif]

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yılın ilk 6 aylık döneminde ortalama 16 bin 146 YTL aylık maaş alacak Aylık maaşı 2007'nin 2. yarısında ortalama 8 bin 492 YTL olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, bu yılın Ocak-Haziran döneminde ortalama 9 bin 48 YTL, Temmuz-Aralık döneminde de ortalama 8 bin 926 YTL maaş ödenecek.
Memur maaşlarında, 2007 için verilen enflasyon farkı, Ocak zammı ve yılbaşında devreye giren asgari geçim indirimi ile birlikte, yüzde 4,1 ile yüzde 13,7 arasında artış meydana gelecek.

Buna göre Aralıkta aile ve çocuk yardımı dahil maaşı 861 YTL olan 14'ün 2'sindeki bir devlet memurunun cebine bu ay 977 YTL girecek.

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, 2007'nin 2. yarısında enflasyonun yüzde 4'ü aşması nedeniyle ortaya çıkan yüzde 0,35'lik enflasyon zammı çerçevesinde memur maaş katsayısının bu yılın ilk yarısı için 0,49486, taban aylık katsayısının 0,65283, yan ödeme katsayısının da 0,01569 olarak tespit edilmesinin ardından, memur maaş cetvelleri de yeniden düzenlendi.

Böylelikle enflasyon ve 2008 Bütçesindeki Ocak ayı zammının yanı sıra 1 Ocakta uygulamaya giren asgari geçim indirimi, maaşlarda yüzde 13,7'ye varan oranlarda artış sağlayacak.
Yeni katsayılar, devletin zirvesinde görev yapanların maaşlarını da arttıracak.

Maaşı Cumhurbaşkanlığı Bütçesine göre belirlenen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yılın ilk 6 aylık döneminde ortalama 16 bin 146 YTL aylık maaş alacak. Cumhurbaşkanı maaşı, ikinci 6 aylık dönemde ise vergi dilimleri nedeniyle 15 bin 247 YTL'ye düşecek.

Aylık maaşı 2007'nin 2. yarısında ortalama 8 bin 492 YTL olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, bu yılın Ocak-Haziran döneminde ortalama 9 bin 48 YTL, Temmuz-Aralık döneminde de ortalama 8 bin 926 YTL maaş ödenecek.

İlk 6 ayda bakanlara 8.998 YTL, milletvekillerine 8.751 YTL, ikinci 6 ayda da bakanlara 8.876 YTL, milletvekillerine 8.624 YTL maaş ödenecek.

-----haklısın hep suçlu niyeyse medya oluyor,medya hep günah keçisi------
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Bu arada seçim öncesi vekaleten 3 ay içişleri ulaştırma ve adalet bakanlığına atanan bürokratlar da ömür boyu bakan emeklisi olarak maaş alıyolar...Daha önce yazmıştık..
Birol kardeşim 900 ytl maaşın nesi normal anlamadım. Benim babam 25 sene çalıştı ve şu anda 780 ytl emekli maaşı var. Vekiller kaç sene çalışıp ömür boyu 900 ytl maaş alıyolar. Aradaki farkı unutmayın rica ederim....
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

Normal işci emeklisi olupta 900 YTL alan bir çok tanıdığım var.Millet vekillerinin aldığı paranin daha çok olduğunu düşündüğüm için öyle yazdim zaten.Bana göre hiç haketmiyorlar oraya gelip zamanını uyuyarak yada hiç gelmeyerek para aldıkları yeter sırf millet vekili olduğu için emekli olmalarida zaten doğru değil orasıda ayrı bir konu.
[Resim: emegesaygifj8bg3.gif]

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi