YARGITAY KARARI BOZDU

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.58/5 - 12 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YARGITAY KARARI BOZDU
#1

"ERGENEKON DAVASI DANIŞTAY SALDIRISIYLA BİRLEŞTİRİLECEK"
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Danıştay 2. Dairesi üyelerine ve Cumhuriyet gazetesine yapılan saldırılarla ilgili Alparslan Aslan'ın da aralarında bulunduğu 8 sanık hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen kararı bozdu.
Daire'nin kararında, “Ergenekon davası ile bu dava arasında hukuki ve fiili irtibat bulunduğunun iddia edilmiş olması karşısında öncelikle davaların birleştirilmesinde zorunluluk bulunduğuna” işaret edildi.
[b]OSMAN YILDIRIM HEM TANIK HEM SANIK KONUMUNA GELECEK[/b]
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Danıştay 2. Dairesi üyelerine ve Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan saldırılarla ilgili dosyaların Ergenekon davasıyla birleştirilmesine karar vermesi sonrası, Ergenekon davasında gizli tanık olan Osman Yıldırım’ın hukuki durumu da sorgulanacak. Eğer Ergenekon davası Ankara’daki davalarla birleşirse, Ergenekon davasının en önemli tanıklarından biri olan Osman Yıldırım hem tanık, hem de sanık konumuna gelecek. Bir kişi aynı davada hem sanık, hem de tanık olamayacağından, Yıldırım’ın Ergenekon davasındaki tanıklığı da düşecek.
Öte yandan Ergenekon davası avukatları, davanın İstanbul’da değil Ankara’da birleştirilmesi gerektiği konusunda görüş bildirdiler. Avukatlar, Danıştay saldırısının Ergenekon davası öncesi gerçekleşen bir olay olduğunu, bu nedenle de birleştirilen davalarını olayın gerçekleştirildiği yer olan Ankara’da görülmesi gerektiğini ifade ettiler.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dink davasında görevsizlik kararı kalktı asi cafe 0 1.495 04-02-2009, Saat: 17:50
Son Yorum: asi cafe
  Yargıdan tarihi telekulak kararı asi cafe 0 1.362 08-01-2009, Saat: 11:39
Son Yorum: asi cafe
  İŞTE YARGITAY BİLDİRİSİNİN TAM METNİ gamze33 1 1.554 23-05-2008, Saat: 12:22
Son Yorum: civanpercemi

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi