YOKLUK

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.62/5 - 13 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YOKLUK
Icon17 

-YOKLUK-
Bugün bir başka. Herşey sandığımdanda başka. Herkes sandığımdan başka. Ben ise bir bambaşka. Hem yaşıyor, hem yaşamıyor. hem gülüyor, hem gülmüyor, hem ağlıyor, hem ağlamıyorum. Hem dünyadayım, hem dünya dışında. Hem ev sahibiyim, hem misafir. Uzun lafın kısası bugün ben ben değilim. Bende ben değil zaten. Bugün yokluk adım, zahmet ise soyadım. Bunu yazarken bile zahmet ediyor, hatta işkence çekiyorum. Yazdığım yazıyı gösteren monitör bile benle dalga geçiyor. Evet aynen böyle oluyor. Zaten o bile benim değil. Diyorum ya adım yokluk. Benim olan hiçbir şeyim yok. En azından bugüne kadar hep böyle oldu. Bundan sonrasını da Allah bilir zaten. Fakat bir yaranında acısı yarayla sarılmıyor. Yokluğun acısı yoklukla sarılmıyor işte. Sahi bende olan ne. Ya da bende gerçekten ne var, var olan ne, ya da yok olan hiç olmayan. Şu anda bile yokluk şarkısı çalıyor. En azından oda yokluk diyorum. O bari var. Evet benim olan tek şey, bana ait olan yokluk. Her zamanda benim olacak var. Varlıkta bile yokluk. Çünkü hep birşeylerin yokluğunu çekeceğim bu hayatta. Dünden bugüne yokluğunu aradığım bir çok şey gibi. Sahi nelerdi onlar. Şimdi düşünüyorumda. Yok olan ölmüş olan hiç görmediğim en azından görüpde bilemediğim beni benden çok seven biri. Evet belkide hayatımdaki en büyük yokluk o oldu ve hep de o olacak. Peki o şimdi nerde. Ne halde. Ben ise nerdeyim, ne haldeyim. Hangimiz yok olduk, hangimiz var olduk gerçekten. Benim şimdi hiçbir şeyim, yok dediğim dünyada gerçekten varmı. Gerçek olan yoklukmudur, yoksa bilinmeyenmidir yokluk. Bununda cevabı yok. En azından bilinmiyor, onun için cevap yine yok. Uzaklarda bir yerde sanki bir serap, bir hülya veya, bir beste hiç duyulmayan, onu bulupda gerçeği bulan, bulupda kaybolan söyle hangimiz. Hangimiz yokluklar içindeyiz. Bu soru çıldırtıyor beni, çünkü bununda cevabı yok. Nereye bu gidiş, nereye kadar. Nereye gidiyorum ben onu da biliyormuyum. Onunda cevabı yok. Peki gideceğim yerde ben gerçekten var olacakmıyım. Yoksa keşke toprak olsaydım diyenlerdenmi olacağım. Ya ikincisini diyenlerden olursam o zaman ben gerçekten var olacakmıyım. Allah'ım sensin gerçekten tek olan ve hep var olacak olan. Beni o zaman yok eyleme aman. Hırs varmıdır bende diyorum. Var gibi görünsede o da yok. Olsaydı bu kadar yok olurmuydu bende. Hırs dediğin ne diyorum. Gerçekten ne. Düşünüyorum. Galiba cevabı yok. Zaten hırs da olmayan bir şey için yapılır diyorum. Olan şey için hırs yapılırmı hiç.

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi