Yanılgıdır İntihar

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1.83/5 - 6 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yanılgıdır İntihar

Aynalar yalan mı söyledi bize? Gördüğümüzü sandığımız biz değil miydik? Bu yaşama haksızlık yaparak kirleten biz değil miydik? Sonra soyduk karanlık bir gecede intiharı. Tabancanın namlusuna verilen mermi, düşürülen horoz, kesilen bilek, boşlukta sallanan ip, kapının altından sızan gaz ve ilaç kutuları… Her intihar aynıydı. Ölümle yaşam aynı kaldırımda yürürken biz her ölümü farklı sanırdık. Ölüm hep aynıydı.
İkinci el ayrılık yaşanırdı.
Sahte kimlikle otel odasında son verilen yaşamlar. Neden korkuyorsak öyle intihar etmeyi istedik, kan tutardı ama aldırmayıp bileğimizi kestik, yükseklik korkumuz vardı, boşluğa bıraktık bedenimizi; sızan gaz, kesilen bilek, sallanan bir halat, ilaç kutuları, düşürülen horoz, ne kadarını öldürebiliriz içimizdekilerin? Herkes intihar ettiğini sanır, yanılır; çünkü yanılgıdır intihar. Kendi yasaları vardır karanlığın. Yaşam intiharla aynı yoldadır. İntihar korkmaktır yaşamaktan, aklımız kalır geride, ikinci el bir intihar bekler ter içinde.
Herkes intihar ettiğini sanır, yanılır; intihar bir kadında saklıdır, intihar doğduğun andır intihar gözlerime veda eder gibi baktığın andır…
gördüm anne gördüm
şeytanla dans eden melekleri
gördüm anne gördüm
şeytan kadar dürüst olmayan yüzleri

Kendi yasaları vardır karanlığın. Yaşam intiharla aynı yoldadır. İntihar korkmaktır yaşamaktan, aklımız kalır geride, ikinci el bir intihar bekler ter içinde. ..
ve tek dert ortağımız karanlıktır istemesekte.
yaşamı kilitlerken kimsesiz otel odalarına,
cazibeliği sulandırmaz mıydı ağzımızı intiharın?
çok güzel anlatmışsın intiharı.
Güzel Bir Amazon Olmak için...

http://my.oriflame.com.tr/merve

abi be niye bu kadar intihardan bahsediyorsun.
birkaç şiirinde daha var intiharla ilgili şeyler.
biz seni gülen yüzünle ve yaşama olan katkınla seviyoruz.
boşver intihar yazıları yazmayı.
sana yaşamak yakışır...
hem de 5 yıldızlısından.
bırak intihar eden intihar etme düşüncesi olsun.
yaşamak yaşamak yaşamak için.
sevgimizle yaşamaya devam et serkan abi...

o karanlığın şehvetinde yaşıyor belkide biz bilemeyiz... demi serkan abi ,,,
Güzel Bir Amazon Olmak için...

http://my.oriflame.com.tr/merve

Her intihar aynıydı. Ölümle yaşam aynı kaldırımda yürürken biz her ölümü farklı sanırdık. Ölüm hep aynıydı....
Herkes intihar ettiğini sanır, yanılır; intihar bir kadında saklıdır, intihar doğduğun andır intihar gözlerime veda eder gibi baktığın andır…
----çok güzel anlatmışsın ,kalemine sağlık,ama kasvetli bir okadarda düşsel bir yazı....yazı güzel ama konusunu sevmedim....-----
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi