Yanlış Aşklar

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.96/5 - 23 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yanlış Aşklar

Aşkları yanlış yapan bizleriz,o yüzden bana göre yanlış aşk yoktur.Sadece yanlış seçimler vardır...Seçimleri doğru yaparsak yanlış kişilere de aşık olmayız...
[Resim: 7903atamizindeyizby5hs7ii4.jpg]

“Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
Bul

civanpercemi Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Çünkü aşkın nedeni yoktur...Aşk mantıksızca, düşünmeden, bodoslama düşer hayatımızın tam ortasına...Sebepsiz telaşlarıyla birlikte gelir. Piyango gibidir. O sizi seçer, siz onu değil. Hiç "Ben bu kıza aşık olmalıyım" diyen birini gördünüz mü? Eros'tur aşk, muzur bir çocuktur, elinde çocukların oynamaması gereken bir ok vardır. Canı kime isterse ona çevirir okunun yönünü. Birden aşkın tam ortasında buluruz kendimizi.
Hiç bir aşk başlangıçta insana yanlış gözükmez ancak aşk öldükten sonra bunun yanlış olduğunu görebilir insanoğlunun gözleri. Aşıksan herşey sana göre doğrudur. Hayatının insanı karşında duruyordur. Öyle sanırsın. Aşk aradan çekildiğinde, iki kişi sanki karanlıkta aniden parlayan bir ışıkla ilk kez görürler birbirlerini. Daha önce aşkı görmektedirler, şimdiyse birbirlerini...Eğer bu çıkılan aydınlıkta insanlar birbirlerine sevgiyle bakabiliyor ve aşkın gidişine o kadar aldırmıyor, birbirleriyle yetinebiliyorlarsa ok doğru kişilere isabet etmiş demektir. Yok eğer aşk olmayınca birbirine katlanamayan iki yabancıysa, dönüp gitmenin ve Eros'un bu küçük yaramazlığından dolayı hayal kırıklığı yaşamanın vakti gelmiş demektir.
Yok bir de okun yönünü tamamen şaşırdığı durumlar var ki, ben buna zincir etkisi diyorum. Kız birine aşık olur,adamı deliler gibi sevmektedir ama kader buya adam da başka bir kızı deliler gibi sevmektedir oysa adamın sevdiği kızın da hayatında bambaşka bir aşk vardır. Ve mutlaka adamı seven kızı da umutsuzca seven bir başkası vardır. Burada zincirleme bir hata olmuştur. Vebu hikayedeki kimse mutlu değildir. Aşkın en berbat ve bencil yüzü burada ortaya çıkmıştır.
Kimse gerçekten neden aşık olduğunu, doğru mu yoksa yanlış mı yaptığını tam olarak kendisine bile açıklayamaz. Ama bildiğim birşey var; yaşanan herşey birşeyler kazandırır...Aşkın gerekliliği bile tartışmaya açık olmalıdır. Önceliğimiz aşk mı yoksa sevgi-saygı-sadakat mı olmalıdır?
Sevgiyle kalın

ben bu kısıııı seviyom yaaa janım arkadasım nasıl tarif etmişşşş.... sevgi pıtırcığııııı

yanlış kişiye aşık olmayız.. bilerek aşık olmak isteriz.
o dönem karşımıza çıkan kafamızda tasarladığımız bir insan kişiliğiyle tamamen alakasız birisini tutar gözümüzde iyilik dolu bir kefeye koyarız. sonrada körleşmeye yüz tutarız... etrafımızı dinlemez kendi çapımızda hayaller kurarız..
karşı taraf terkettiğinde ise paldır küldür dökülüveririz
Güzel Bir Amazon Olmak için...

http://my.oriflame.com.tr/merve

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi