Yolsuzluğun böylesi!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.19/5 - 16 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yolsuzluğun böylesi!
#1

Yağmur yağan gün için çiçek sulama faturası düzenlemişler.
Tekirdağ`ın Çorlu Belediyesi`ne yönelik `Ruhsat Operasyonu` sonrasında Cumhuriyet Başsavcılığı`nın talebi üzerine denetim yapan müfettişler şehiriçi temizlik ihalesi ile kentin park ve bahçelerinin sulanmasına yönelik ihalelere de fesat karıştırıldığını belirledi. Müfettiş raporları sonrasında Çorlu Belediyesi Temizlik İhalesi`ni kazanan Suat Mutafoğulları İntaf İnşaat Taahhüt Proje şirketinin sahibi Bursaspor Genel Sekreteri Suat Mutafoğulları`nın da aralarında bulunduğu toplam 4 kişi tutuklanmıştı.
Müfettişler Çorlu`da yağmur yağdığı gün ihaleyi kazanan şirketin şehrin cadde ve sokaklarını suladığı yönünde fatura düzenlendiğini belirledi.
Cumhuriyet Başsavcılığı`nın Çorlu Belediyesi İmar Müdürlüğü`nden plan düzenlemeleri ve ruhsatlar için rüşvet alındığı yönündeki iddialar üzerine 20 Haziran günü başlatılan operasyon sonrası Belediye Başkanı CHP`li Altan Ersin, Başkan Yardımcıları Soner Demir, Hüseyin Alan, Erdoğan Yıldız ile Satın Alma Müdürü Murat Pekcan, Fen İşleri Müdürü Tamer Tuncel, İmar ve Şehircilik Müdürü Nurten Genç ile Temizlik ve Park ve Bahçelerde görevli memurlar Bedri Atanoğlu ile Nedret Demirel tutuklandı. Operasyon sonrası Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı`nın talebi üzerine İçişleri Bakanlığı Müfettişleri belediyenin ihaleleri ile ilgili inceleme başlattı. Mülkiye Müfettişlerinin incelemesi sonucu Çorlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü`nün yaptığı ihale dosyaları hakkında hazırlanan rapor savcılığa ulaştı.
YAĞMUR YAĞARKEN ÇİÇEK SULANMIŞ
Mülkiye Müfettişleri raporunda belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü`nün kentin temizlenmesi için yaptığı ve son 4 yıldan beri Orakçı Şirketler Grubu bünyesindeki Ortem Temizlik Mühendislik Müşavirlik Limited Şirketi tarafından alınan ihale şartlarında belirlenen hükümlerin yüklenici firma tarafından tam olarak yerine getirilmediği belirlendi. Sözleşmede yer alan cadde ve sokakların tam olarak temizlenmesi raporda yer aldı. İhaleyi kazanan şirketlerin mevsim dışında ağaç budadıkları, çalışmayan işçileri çalışmış gibi gösterdikleri, sözleşmede yer alan araçların çalıştırılmadığı ve fatura düzenlenerek tahsil edildiği tespit edildi. Müfettişler, temizlik ihalesi bedelinin 18 milyon YTL, Park ve Bahçeler ihalesinin 9 milyon YTL olduğunu da raporlarına yazdı.
Mülkiye Müfettişleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü`nün şehrin cadde ve sokaklarındaki çim, ağaç ve çiçeklerin sulanması yönündeki ihale dosyasını da inceledi. Müfettişler ihaleyi kazanan şirketin Çorlu`da yağmur yağdığı gün bile çiçek ve parkları suladığı yönünde fatura düzenleyerek tahsil ettiğini tespit etti.
Zar Atmam Şansa İnanmam Ortada Bir Şans Varsa Onuda Ben Yaratırım...
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tacizin böylesi! asi cafe 0 1.350 18-12-2008, Saat: 13:47
Son Yorum: asi cafe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi