kadın denilen kayıp kıta!

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.42/5 - 12 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kadın denilen kayıp kıta!
#1

Kadın denilen kayıp kıtayı keşfe çıkan milyonlarca erkek, çoğu zaman eli boş döner açık denizlerdeki bu nafile seferlerinden... Keşfettiğini sananlarsa bir süre sonra (belki birkaç sene, belki birkaç saat) ayak bastıkları kıtayı bambaşka bir iklime bürünmüş bulunca.

Kolomb sendromuyla "Acaba yanlış kıtada mıyım? " telaşına kapılırlar. Oysa genellikle kıta değildir yanlış olan; kâşifin kıtayı algılayış biçimidir... Asgari topografya bilgisinden yoksun oluşudur...

Kıta' nın bazen kâşife göre mevsim değiştirebilen, aynı anda birkaç iklimi bir arada yaşayabilen potansiyelini algılayamayışıdır... Güverteden karanın görünüşüyle, kıtadan kâşifin görünüşü arasındaki farkı kavrayamayışıdır.
Bu pusula hatasından ötürü, kaç erkek olağanüstü bir keşfin kenarından dönmüştür. Kaç kâşif, henüz keşfetmediği kıtaları yok sayarak gerçek yüzölçümünü bilmeden yaşadığı bir kıtanın kıyısında tüketmiştir nihayetini kim bilir ?
... Ve kim bilir kaç kıta uzaktan gülümseyerek izlemiştir, çevrede kendisini arayan şaşkın kâşiflerin nafile turlarını ... 14 14 14

Can Yücel 'den
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  kadın gibi kadın ? ! nefemis 2 2.138 03-02-2009, Saat: 16:38
Son Yorum: nefemis

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi