kriz asya' yı çökertmek için çıkartıldı

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3.06/5 - 16 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kriz asya' yı çökertmek için çıkartıldı
#1

bana gönderilen bir yazı. özetle; krizlerin bile abd patentli olduğunu, özellikle çıkarıldığını belirtiyor. okuyunca "neden olmasın" diyorsun.
zaman zaman düşünürüm; herşeyde abd yi suçlayarak, hayatımızı komplo teorileri ile mi kurguluyoruz acaba? olumlu gözüken ya da olumsuz, her taşın altından abd çıkıyor sonuçta.


*****


Arslan Bulut
Kriz, Asya'yı çökertmek için çıkarıldı!
12 Ekim 2008 Pazar


ABD"de başlayan veya başlatılan ekonomik krizle ilgili üç hafta önceki yorumumuzda 1929 buranını hatırlatmış ve "Bütün insanlık, dolar basma yetkisini elinde bulunduran Federal Reserv"in kurduğu sistemden rahatsızdır. Ve devletler, dolar kullanmaktan tamamen vazgeçmese de rezervlerinin yarısını Euro"ya çevirmiş durumdadır. Şu anda fiilen iki rezerv para vardır. Yarın ne olacağını, küresel ekonomide oyuncu durumunda olan Rusya, Çin, Hindistan, Japonya, İngiltere, Almanya, Fransa veya bu ülkelerin bir kısmı belirleyecekti. Tam da bu sebeple ABD ekonomisine hâkim olan Federal Reserv sahipleri, yeni bir oyun kurarak, kendi krizini kendisi yaratarak, rakip ülkelerin ekonomilerini çökertmeye mi çalışıyor?

Nasıl olsa, ABD"yi daha sonra kendi başkanları yönetecek! İşi şansa da bırakmadılar, iki partinin başkan yardımcısı adayı da Yahudi asıllı ve kendi adamları!" demiştik.

***

Benzer tespitte bulunan işadamı Yaşar Canca, küresel sisteme çare arayan ABD ve Avrupa finans merkezlerinin Avrupa Birliği"ni bugünkü konumuna getirip Euro sistemine geçerek bir oyun kurduğunu söylüyor ve "Plana göre ABD doları düşecek, Euro yükselecek ve sonuçta artan sermaye ABD"ye yatırım olarak girecek ve ABD kurtulacaktı. Araya Çin faktörünün girmesiyle plan yürümedi ve yatırımlar ABD yerine Çin"e kaydı. ABD piyasalarındaki gerçek kayıp yaklaşık 1.2 trilyon dolar civarındadır ki Çin"in son dönemde aldığı doğrudan yabancı sermaye yatırımı da bu kadardır" tespitini yapıyor.

Olayların daha sonraki gelişimi ise Canca"ya göre şöyle:

-ABD şahinleri çok kızdılar ve uluslararası finans tekellerine bu durumu değiştirmeleri için 11 Eylül gibi terör olayları ve petrol deposu Irak"ın ikinci defa işgali ile mesaj verdiler.

-Yatırımlar Çin"e gitmeye devam etti, petrol fiyatlarındaki aşırı artışla da petrol üreten ülkelerin aşırı zenginleşmesine karşılık ABD ve AB halkları işlerini ve dolayısı ile hayat standartlarını kaybetmeye başladı. En son ABD başkanı Bush, petrol zengini ülkeleri gezerek paralarını ABD"ye getirmelerini istedi!

-Son dönemde dünyada yeni zenginler ortaya çıktı ve 3-5 katı fiyat vererek her şeyi satın aldılar. ABD ve Avrupa"daki şirketleri ele geçirdiler, süreç devam ediyordu.

-ABD ve Avrupa"daki, siyasal ve finansal güçler, altlarındaki halının çekilmekte olduğunu ve BM dahil bir çok yerdeki egemenliklerinin sorgulanmakta olduğunu gördüler.

-Ellerinde güç olarak, sadece finans sistemi kalmıştı, onu kullanmaya karar verdiler.

***

-Ekonominin bir numaralı güç olduğunu en iyi bilenler, kaybettiklerini geri almak için acı reçeteye baş vurdular. O reçetenin adı "kriz" dir. ABD"deki ev sahiplerinin taksitlerini ödememelerini fırsat bilerek hatta ödememeleri konusunda fısıltıyla teşvik ederek dev şirketlerin hisselerini hızlı bir şekilde düşürdüler. Daha önceleri 1/5 fiyatına el değiştirmeyi planladıkları şirketleri domino etkisiyle artık 1/10 fiyatına dahi almamaya başladılar. Şimdi hurda fiyatına alma kararı aldılar.

-Piyasalarda deprem devam edecek, şirketlerin fiyatları çok düşecek ve bu şirketleri birileri yok pahasına alacak. (Dikkat edilirse ABD, dışarıdan gelip bu şirketleri almak isteyenlere yasak getirdi. Sadece Amerikalılar alabilecek.)

-ABD finans piyasalarında bazı Amerikalıların ve Avrupalıların paraları da batacak olsa da devlet bunları geri verecek. Asıl petrol zengini ülkelerin ve sonradan zenginleşen Asya ülkelerinin paraları batacak.

-Hedeflenen el değiştirme işlemi bitene kadar kriz devam edecek. Ki bizler tekrar onlar için çalışmaya başlayalım ve dünyanın patronu olmaya devam etsinler. Eğer bu işlemle de istediklerini yapamazlarsa, yeni bir dünya savaşı çıkarabilirler.
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf
Cevapla
#2

çin bunun farkında ve çinn elinde tirilyonlarca dolar rezervi var amerikan ekonomisi batarsa ve dolar piyasada değer kaybederse çinin elindeki rezerv sadece kağıt parcası olarak kalacak ve çinin amerika ile ticaret hacmi oldukca geniş

öinli işadamları bu sebeble amerikada batmakta olan sirketleri kurtarmak için para aktarımı ve satın alma yollarına gittiler bunu engellemek içinde sadece amerikalılara sirketleri satıyorlar

1900 lü yılların basında amerikanın en büyük bankaları batmıstı ve aynı sekilde yıldızı yeni parlayan ve büyümekte olan bircok bankada bundan etkilenerek batmıstı daha sonra ne oldu bu batık bankalar tek tek toplandı birileri tarafından zeitgeist belgeselini izledi iseniz bugün yasananların ne olduğunu gayet iyi anlarsınız ve son nokta dünya finans piyasası yahudilerin elindedir kaybediyor görünürken bile kazanıyorlar ve insanlıgın geleceği için düşündükleri son nokta herkese bir cip takıp kontrol altında tutmak ve günümüzde münkün hale geldi
Cevapla
#3

zeitgeist; zamanın ruhu anlamında almanca bir deyim; ilginç bir belgesel.

sadece abd değil dünya piyasasını ellerinde tutan, sürekli oluşturdukları krizlerle, çıkarttıkları savaşların sonrasında daima güçlenerek, "tek bir dünya devleti" emellerine her geçen gün yaklaşan bir zümre.

bu nasıl şeytanca bir zekadır böyle. nerede kaos varsa sebebi onlar. peki devletlerden bile kudretli olan bu güç kimdir?

amerika' nın kurulduğu dönemlerde; para piyasalarına yön veren, 4 büyük zengin aile var:
-rockefeller
-morgan
-warburg
-rothschild

bunlar, federal rezerv sistemi (bizdeki merkez bankası) kurarak, hükümete ekonomi için, hizmet için faiz karşılığında para veriyor. devlet sürekli yeni faizlerle borçlanıyor ve ne kadar ödeme yapılsa da borç bitmiyor, bitirilemiyor. çünkü faiz oranlarının ve para arzının kontrolü zaten onlarda; bu oranlarla oynayarak piyasayı anında alt üst edebilirler. ironik bi durum, devlet oluşumuna müsade ettiği bir kurumun (merkez bankasının) kontrolü altında kalıyor.

abd nin 7. başkanı andrew jackson, bankacılık sisteminin tek kuvvet olmasını engellemek için, merkezi yönetimi güçlendirmek ve maliye faaliyetlerini yürütmek amacıyla 1816'da kurulan Birinci Birleşik Devletler Bankası'nın (First Bank of the United States) çöküşünden beş yıl sonra kurulan İkinci Birleşik Devletler Bankası'nı da (Second Bank of the United States) kaldırdı.

Jackson'ın bankayı kaldırma sebepleri:

* Merkez bankasında yoğunlaşan aşırı güce karşı tepki
* Bankanın anayasaya aykırı olduğu düşüncesi
* Önemli bir para miktarının banka tarafından bağlandığı düşüncesi
* Bankanın kongredeki vekillere önemli ölçüde baskı uyguladığı düşüncesi
* Banka kuzeydoğudaki eyaletleri batıdaki ve güneydeki eyaletlere karşı kayırıyordu.

Bankanın çiftçilerin ve işçilerin aleyhinde vurguncuları ve sanayicileri kayırdığı fikrindeydi. Bankanın başkanıyla azgın kavgaların ardından, bankanın kurulmasını 1832 de yeniden engelledi. Bankaya karşı ancak kayıplı zafer elde edebildi.

Federal rezerv sistemi, Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC), Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD), federal hükümet altında çalışan bağımsız bir devlet kurumudur. Büyük Buhran yıllarında çok sayıda bankanın batması sonucu 1933'te Glass-Steagall Kanunu ile kurulmuştur. Ve tek bir dünya devleti emellerine doğru hızla ilerlemektedirler.

franklin roosevelt ( usa president-1933) in şu sözü çok manidardır: " gerçek şu ki; büyük merkezlerdeki finansal elementler, Andrew Jackson zamanından beri hep hükümetlere sahip olmuştur."


mayer amschel rothschild ( rothschild bankacılık krallığının kurucusu) şöyle diyor: " bana bir ulusun para arzının kontrolünü verin, o zaman kanun koyanları bile takmam."

paul warburg ( abd dış ilişkiler üyesi, federal rezerv sisteminin kurucusu) ise şöyle der: " bir dünya devletini, istesek de, istemesek de kurmalıyız. asıl soru, bu devletin zorla mı yoksa herkesin rızasıyla mı kurulacağıdır?"

bir dünya devleti herkesin rızasıyla kurulacak, ikna edileceğiz, bize dikte edilen sözümona gerçeklere inandırılacağız ve tek bir elden yönetileceğiz. gidişat böyle gösteriyor zaten.

çok karamsar bir tablo. ama hayatta her daim bir ümit vardır. ben bir çiple kontrol edilmek ve sisteme aykırı olduğumda -bir robot misali- yok edilmek istemiyorum. gelecekte de bunu istemeyen insanlar olacaktır herhalde.


zeitgeist, izlenmeye değer bir belgesel. yalnız ilk bölümünde ateizmi övüyor, buna katılmıyorum. "dini bütün kötülüklerin kaynağı" olarak değerlendiriyor. bence kötülüklerin kaynağı din değil, dini kendi çıkarları doğrultusunda kullanan kurum ve kişilerdir.
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf
Cevapla
#4

belgeseli izlemiş olmana sevindim cünkü bunu herkein izlemeesi gerekli diye düşünüyorum. günümüzü ve gelecegi daha iyi analiz edebilirler 11 eylülün gerceklerini görebilirler dediğin gibiilk bölüm ataist bir mantık içeriyor ama insanların din kullanılarak nasıl kandırıldığını anlatan bazı kısımlarda var ilk bölümde
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Havada kriz yok! asi cafe 0 1.700 11-01-2009, Saat: 16:56
Son Yorum: asi cafe
  Kriz yorumu: Hamdolsun gamze33 1 1.414 08-10-2008, Saat: 21:47
Son Yorum: gamze33

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi