nasıl kanser olunur?

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1.43/5 - 7 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nasıl kanser olunur?
#1

"Gerçekleri açıklarsam Türkiye sarsılır" diyen Prof. Topuz, öyle şeyler söyledi ki; göz göre kanser oluyoruz...
'Gerçekleri anlatırsam Türkiye sarsılır'

Prof. Dr. Erkan Topuz, yine herkesi ekran başına kilitleyen açıklamalar yaptı...
İ.Ü. Onkoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz, kanserle mücadelenin anne karnında başladığına dikkat çekerek hamile kadınların ve bebek sahibi insanların evde dikkat etmeleri gereken noktaları anlattı.

Erkan Topuz, bulaşık deterjanlarından, halıların temizliğine kadar çok önemli ayrıntılardan bahsetti. "Benim mücadelem bu yaştan sonra halkımızı kanserden korumaktır. Kanser tedavisi sonra geliyor. Bir korunma bin tedaviden evladır. Bunları ilk defa duyuyorsunuz ama gerçek bunlar. Ben bunları kendimi bu işe adadığım için anlatıyorum. Bu anlattıklarımı Türkiye ilk defa duyuyor. Belki dünyada da çok az duyan vardır" diyen Prof. Dr. Erkan Topuz, herkesi şaşırtan açıklamalar yaptı.

"Ben gerçekleri anlatıyorum. Ama çok fazla anlatmıyorum çünkü her şey sarsılabilir Türkiye'de" diyen Topuz'un sarsıcı açıklamaları şöyle:

-Evde sokakta giydiğimiz ayakkabılarla dolaşmamalılar. Eğer evde ayakkabı ile geziyorsak dışarıdan geldiğimiz ayakkabıları çıkartıp başka bir ayakkabı giymeliler. Çünkü dışarıdan giydiğimiz ayakkabı ile eve soktuğumuz pestisitler kanserin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. (Pestisit: Tarım ürünleri, kimyasallar, egzozdan çıkan gazlar vs)

-Kanserle mücadele anne karnında başlıyor. Anne adayları aşırı miktarda vitamin almaktan kaçınsınlar. Çünkü bilinçsizce alınınca vitaminin içindeki kobalt, bazı aşırı miktarda minareller... Doktor bir tane yut diyordur ama çocuk gelişsin diye bir kaç tane yutuyorlar. Bu çocukta birikime sebep olabilir ve kansere neden olabilir.

-Gökkuşağının 7 rengini, ne buluyorlarsa, hepsinden günde en azından 3-5 tane yesinler. Her bir renkte bir şeyler var.

-Kırmızı et alsınlar gebeler haftada 2 kere. Özellikle balıkla beslensinler. Sağlıklı bir insanın kansere yakalanmaması için, bebeğin daha anne rahmindeyken vücudunun direncinin artması ve zehirleri alarak bağışıklık sisteminin bozulmaması lazım.

-En tehlikeli yer halıdır. Halı bütün pestisitleri tutar. Bu nedenle halıların temizliğine dikkat ediniz. Kesinlikle deterjanla temizlemeyin. Sirkeli su ile silin.

-Deterjan kullanınca muhakkak eldiven kullanın. Plastik eldiven kullanmayın, içine izci eldiveni giyin. Çünkü deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alındığı takdirde kronik olarak kanserojendir. (İzci eldiveni: Pamuk eldiven)

-Bulaşık makinasında kullandığınız deterjan da petrol ürünüdür, kanserojendir. Ne kadar yıkarsa yıkansın kalıntılar kalabilir. Eğer sağlığınızı düşünüyorsanız çıkardığınız bulaşıkları sirkeli suyla ya da limonlu suyla silin.

-Her türlü deterjandan kaçınız. Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu seçiniz. Ellerinizi, vücudunuzu hakiki zeytinyağ, defne veya fıstık yağından yapılan hakiki sabunlar da seçilebilir. Bunları örnek olarak söylüyorum. Deterjandan kaçıyoruz ve çok aşırı miktarda suyla duruluyoruz.

-Beyaz olan her türlü iç çamaşırınızı muhakkak yeni aldığınızda en az 2 kere kaynatınız. Çünkü bunlar beyazlatılmak için kanserojen maddelerle yıkanıyor.

-Oda spreyleri doğrudan doğruya petrol menşeli. Zehiri soluyorsunuz. Akciğerinize geçiyor ve dolaylı olarak bağışıklık sisteminizi bozuyor.

-Sebzeleri mevsiminde dondurup saklamakta fayda var. Yalnız bir kez çözülünce onu muhakkak pişirin. Mikro dalgada bir kere ısıtın. Ateşte ısıttıklarımızda ise bir kere ısıtınız. Çünkü bir dahaki sefere değeri ölür. DNA'yı bozar. DNA kırılması da kanserojene yol açar.

-Radyasyon kronik olarak kansere en çok yaklaştıran faktörlerden biridir. Televizyondan çok uzak duralım.

-Çocuklarınıza haftada 2 kez balık çorbası içirin ama içine zerdeçal koymak suretiyle. Soğan, sarımsak ve o mevsimin sebzesiyle yapmalısız. Çocuk anne karnındayken bu terbiyeyi almaya başlamalı.

-Gebeler haftada 1 kilo balık tüketmeli. Bu miktarın üzerinde balık tüketilmesine karşıyız. Çünkü en steril balıkta bile az civarda civa vardır. Bu balıklar dip balıkları olmamalı. Somon veya yüzey balığı, Akdeniz, Ege balığı olmalı. Marmara'nın dip balıklarını lütfen tüketmeyiniz.

-Kanola yağı kızartma için en uygun yağdır. Onun dışında birinci seçeneğimiz zeytinyağdır. Memleketimizin iftihar edebileceği yağdır. Fındıkyağı da tercih edilebilir.

-Çocuklarımız fastfood türü yiyecekleri 15 günde bir yiyebilirler. Ama haftada 3 kez yedikleri takdirde beyin tümörlerinde, lenfomalarda ve lösemilerde 3 kat artış gözükecektir. Çocuklarımıza arada bir verebiliriz. Ama dışarıdaki yiyeceklerin nasıl kızartıldığını bilmiyorsunuz. Ona göre hareket edin.

-Çocuklara meyve ve yoğurdu bol yedirelim. Ancak yoğurdu prebiyotik ve ev yoğurdu olarak kullanalım. Yoğurdunuzu evde yapın. Peynir ve çökelek fazla miktarda yiyin. Keçi peyniri çok faydalıdır.

-Çocuklarımızı beyaz un, beyaz şeker ve tuzdan koruyalım.

-Belki tuzcular üzülecekler ama Konya'ya akan kanalizasyonlar ve kirletici sularla, Türkiye'nin en büyük tuzunu karşılayan Tuz Gölü'müz maalesef torbaların içinde çok iyi steril edilmedikleri takdirde bize kanseri ufak ufak taşıyorlar. Bu nedenle kaya tuzunu tercih edin. Yani turşu kurduğunuz tuzu çekin ve çok az miktarda kullanın. Çünkü tuz da kanserojendir.

-Amerika'daki çocukların tombul olmasının sebebi her şeye şeker katmalarıdır. Ucuz beslenmedir.

-En faydalı gıdalardan birisi cevizdir. Daha sonra fındık ve bademdir. Ayçiçeği açık alın. İşlemden geçmemiş olacak, kavurup yiyebilirsiniz. Ama fındık, ceviz gibi yiyecekleri kabuklu alın. Çünkü içine böceklenmesin diye ilaç sıkılmaktadır. Sonsuz faydaları olan yiyeceklerdir. Günde bir avuç muhakkak tüketiniz.

-Elma dünyanın en faydalı gıdalarından birisidir.

-Plastik, bakır, alüminyum kap kullanılmamalı. Porselen, cam ve çelik kullanın. Meyveleri de bu tür kaplarda yıkayın. Bunların içine litresine göre 9-10 çorba kaşığı elma sirkesi atın. Aşağı yukarı yarım saat bekletin. Sonra tekrar yıkamayın. Tekrar mikrop alır.

-Meyvelerin üzerine parlak görünmesi için mum sürülüyor. Bunları hakiki zeytinyağlı sabundan geçirdikten sonra elma sirkeli sudan geçirin. Ya da elma sirkesi ile ovun. Meyveyi kabuğuyla tüketin eğer sterilse.

-Lahana, marul gibi yiyeceklerin ilk dört kabuğunu çöpe atın. İstediğiniz kadar yıkayın bunların üzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz. Çaresi yok.

-3 ayda bir suyunuzu değiştirin. Çok muhteşem sularımız var ama ne olursa olsun tabiatı rezil ediyoruz. Satın aldığımız sularda az miktarda da olsa kanserojen dozlar karışabilir. Bunlar kontrollü sular ama 3 ayda bir değiştirmek gerekiyor.

-Plastik her yerde zehir. Plastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir şey... Ben ona girmiyorum bu lafı söylersem yer yerinden oynar. Bu plastikler ev yapımına girdiler. Doğrudan doğruya inşaat malzemesi olarak kullanıyorlar. Çok bilinçli olun, çok iyi markalar kullanın. Bunları söylemem demek Türk ekonomisiyle oynamam demek. Ben insanlara kendimi adadım, onun için kimseden korkmuyorum açık açık söylüyorum.

-Meyva suyu yerine posasıyla tüketin. Biz kanserli hastalara suyunu veriyoruz. Meyve suyuna geçmeyen çok madde posada kalıyor. Bu şekilde kolon ve miğde kanserinden korunmuş oluyorsunuz.

-Bakır, özellikle beyin tümörlerinde ön plana çıkıyor. Çok iyi kalaylı olursa bu etki azalıyor. Ama kulağınıza bakır küpe bile takmayın.

-Çocuklarımızı yeşil plastik sahalarda oynatmayınız. Plastik çimenler sentetiktir ve kanserojen madde alabilirler.

-Havuzların iyi temizlenmesine dikkat ediniz. Ozonla temizlemek en fazladır. Aşırı klorluysa yine kansere hazırlık yapıyorsunuz spor yerine.

-Bütün beyazlatıcılardan kaçınız. Çocuklarımızın kullandığı o pırıl pırıl bembeyaz defterler klorla temizleniyorlar. Bunlarla temizlenmemiş defter kullansınlar. Kullandıkları boyalarda da kanserojen etkisi vardır.

KANSER DALGA DALGA GELİYOR

Prof. Dr. Erkan Topuz, verdiği şu çarpıcı bilgi ise kanserin boyutlarını açıkça ortaya koymaktaydı: "Kanser dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama eğer bunları yaparsak belki bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer."

Erkan Topuz, yaptığı açıklamalar nedeniyle bir takım sektörleri zor duruma soktuğu eleştirileri için ise, "Benim için insan sağlığı birinci plandadır. Ekonomi ikinci plandadır. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zarar milyarlarca dolardır. O yüzden dikkatli olduğunuz takdirde ekonomiye de katkınız olur. Aslında ben bunları anlatarak Türkiye'nin ekonomisini de kurtarıyorum farkında değiller" diye konuştu.
kaynak: kanal d
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf
Cevapla
#2

iSTANBUL ÜNiVERSiTESI ONKOLOJi ENSTiTÜSÜ BAŞKANI PROF DR ERKAN TOPUZ UN TELEViZYONDA YAPTIĞI AÇIKLAMALAR

1. günde en az 6-7 saat karanlik odada uyumak gerekir.
2. haftada en az 6 gün erken yat erken kalk
3. elektronik araçlardan uzak dur kulanmadiğiniz zaman açik ve yaninizda tutmayiniz.
4. bilgisayarini açik tutma
5. telefonda kisa konuş
6. cep telefonu ile konuşman 30 saniyeyi geçmesin
7. şampuanlar ve duş jelleri kanserojen vücudunuzu sabunla temizleyin ve bol bol durulanin
8. zaman zaman yalin ayak toprakta yürüyün
9. giydiğiniz terliğin lastik- plastik olmamasina dikkat edin
10. gece uyurken odadaki televizyonu bilgisayari vs fişten çekin veya ana düğmesinden kapatin
11. cep telefonunuzu gece uyurken yattigijniz odada bulundurmayin
12. haftada 4 kez balik ye ve balik çorbasi iç baliğin kilçiği kanser önleyicidir. mümkünse baliği kilçiği ile ye
13. zerdaçal (köri) yi bol bol kullan salatalarina ek, çorbana köftene koy vs
14. günde iki barfdak domates suyu iç
15. kepek ekmeği ve ekmeğin kabuğunu ye belediye ekmeği gençler için iyi
16. tuz kulanmak istiyorsan kaya tuzu kullan
17. zeytinyaği faydali sabah kahvaltisinda bir çorba kaşiği zeytinyağinin içine kekik, nane, köri, koyup ye
18. esmer pirinç tüket
19. zeytin çok yararli bol bol tüket
20. yağsiz peynir ve keçi peyniri
21. haftada en çok iki kez kirmizi et ye
22. çay önerisi-yeşil çay+böğürtlen+isirgan+limon kabuğu nu kariştir kaynat günde iki kupa iç dikkat bunu ilaç almayan insanlar içebilir
23. eğer hiç bir ilaç içmiyorsaniz veya ilaçtan 6 saat sonra bir su bardaği greyfurt suyu için
24. bitkisel otlari alirken internetten alişveriş yapayin-tarim bakanliği onayi olanlari eczanelerden alin
25. sentetik yastik yorgan kullanmayin pamuik yorgan yastik daha sağlikli
26. özellikle beyaz iç çamaşirlarinizi kaynatmadan giymeyin çünkü beyazlatici madde kanserojen bir maddedir
27. mutfakta teflon bulundurmayin cam-çelik-porselen kaplarda pişirin
28. sentetik malzeme içeren hali kulanmayin
29. ayakkabi ile evde dolaşmayin
30. organik ürünler tüketim en azinda sebze meyveyi mevsiminde tüketin
31. fastfood kanserojendir
32. aci biber kansere çaredir
33. haftada en az bir köy yumurtasi tüketin ve özelliklede beyazini daha çok tüketin
34. elma sirkesi mertabolizmayi hizlandirir günde bir tatli kaşiği için
35. her sabah aç karina bardak ilik su tüketin
36. kuru erik, böğürtlen, çilek tüketin
37. havuzlarda kullanilan klor kanserojendir eğer girerseniz de hemen duş alin
38. içme suyu-istanbulda şu anda belediyenin suyu içilebilir eğer satin aliyorsaniz 3 ayda bir markasini değiştirin
39. kizartma yemeyin haşlama buğulama yenmelidir
40. mikro dalgada fazla isitma
41. yanmiş yiyecekler kanserojendir
42. diş firçalarken kuru firçaya macunu koy firçala sonra durula
43. kuru temizleme kanserojendir
44. domates organikse veya mevsiminde kanser önleyicidir
45. elmayi kabuğu ile ye
46. sebzeyi meyveyi önce elma sirkesili suda 20 dakika beklet sonra durula ye veya kullan
47. brokoli, karnibahar, ispanak, lahana. kirmizi turp, kara turp, havuç, maydanoz, rezene, tere tüket
48. en yeşil, en kirmizi, en sari olan yiyecekleri ye
49. yeşil çayi gündüz tüket
50. kara üzüm, karadut, bögürtlen şurubu, ananas tüket
51. çin üretimi hiç bir şey kullanma şu anda made in china yerine prc (people republic of china) yaziyorlar dikkatli ol.
52. süt yerine ayran ve yoğurt tüket çünkü süte hayvanin gübreli yediği otlarin kalintilari karişabiliyor
53. findik, fistik, ceviz kabuklu al kir öyle günlük biraz tüket
54. mevsiminde çekirdekli karpuz çok faydali
55. şaraba böcek ilaci karişiyor o nedenle kanserojen, bira kolon kanserini artiriyor, bunlar yerine kara üzüm ye
56. meyve suyu yerine taze meyve tüket meyve suyu şişmanlatiyor
57. hareketli hayati tercih et
58. oksijenli ortamda günde en az yarim saat 45 dakika yürü
59. sigara içiyorsaniz yüzde 85 veya 90 akciger kanseri olacaksiniz ve kalp krizi geçireceksiniz demektir. sigarayi birakinca vücüt 10 yilda yenilenebiliyor. hemen sigarayi birakin. birakinca kirmizi olan ürünleri tüketin meyan kökü ve kara meşenin kabuğunu ezip toz olarak alin bu vücüdun daha kolay temizlenmesini sağliyor . 2015 yilinda 9 milyon kişi akciğer kanseri olacak. yirmi saniyede bir kişi akciğer kanseri oluyor.
60. akciger kanseri belirtileri omuz ağrilari, yüksek ateş, öksürük ve kanli balgamdan anlaşilir.
61. stresten uzak durun kanseri tetikliyor: yoğa, meditasyon, namaz strese iyi geliyor
62. tanriya inan, doktora inan, aile sevgisine bağlilik göster ki stresin etkilerini men et
63. üzüm çekirdeği ve keten tohumu günde bir tatli kaşiği tüket
64. günde bir su bardaği akşamlari kefir tüket günde bir kez büyük apdeste çikilmasi gerekir eğer olmuyorsa ilerde kolon kanseri olma olasiliği yüksektir. buna dikkat et
65. menapozdaki kadinlarin vücudunda ödem olur bunu atmak için kirazin sapi+misir püskülü+maydonez sapi kökü+defne yaprağini 5 dakika sicak suda beklet iç günde en çok iki kupa olarak bu biriken ödemi atiyor
66. beyaz un beyaz şeker ve tuzdan uzak dur
67. halsiz hissediyorsaniz günde birer adet b ve c vitamini al
68. kanser hastalari doktoruna danişmadan hiç bir bitkisel ot kullanmamalidir. ilaç içiyorsa asla ot kulanmamalidir.
69. bütün petrol ürünleri kanserojen şeytanin dişkisi olarakadlandiriliyor. kulandiğiniz her şeyin petrol ürününden yapilip yapilmadiğini sorgulayin
70. onur için-saç dökülmesine karşi
71. 1 fincan zeytinyaği+yarim fincan susam yaği+ 1 yemek kaşiği defne yaği ni kariştir saç diplerine sür iyice ov, streç başlik tak, yarim saat sonra yika bunu 3 günde bir yap.
kim o deme boşuna
benim ben.
öyle bir ben ki kapına gelen
baştan başa sen.   -özdemir asaf
Cevapla

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  KANSER neonatal 0 2.572 07-06-2007, Saat: 21:04
Son Yorum: neonatal
  Kanser Nedir? neonatal 2 2.697 29-05-2007, Saat: 17:22
Son Yorum: NuriSert

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi