neden bayanların ıstegı gıbı konusyoruz beyler

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1.87/5 - 23 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
neden bayanların ıstegı gıbı konusyoruz beyler

neden konusurken hep bayanların ıstededıgı gıbı konusuyoruz neden aramızda konustugumuz gıbı konusmuyoruz bunu anlamıyorum ben gayet bır kızın yanında ıstedıgım gıbı konusuyorum. cunku onunla hanı dıyoruz ya esıtız dıye ondan dolayı . yanı su var ya kıza bakıyo kimisi baslıyo kız nasıl konusmasını istiyorsa ole konusmaya ya foruma yazıyorum ya dıyosunuz aramızda bayanlar var yanı aramızda konsuruz ama kızların yanında konusmayalım nıye kızlarla konusurken ıncelmemızmı gerekıyo kırıtalım bıde ıstersenız hatta makyaj yapalım onlar gıbı konusalım ay canım dıyelım ya bende abartıyorum belkı ama bu dogru ya kızları ıkıncı plana atmayalım arkadalar onlar yanlarında belkı bı yumusak erkek bulunca rahatlar ama su va onlar erkek ıstıyo konuscak. yanlıs anlamayın beyler sozlerımı lutfen okıs dıyelımde yanı ozu: bır kızla yumusak bı sekılde konusmanıza gerek yok ısteduıgınız gıbı konusun bak ne yanıt alcaksınız yanlıs tepkı alırsanız ben sızı tanımıyom
ben denyımımle bagsedıyorum ok anlastıkmı

imla konusunda hala gideremediğiniz sıkıntılarınız olduğunu görmekteyim...bu konuda sizi şöyle aydınlatayım, sadece kadınlar olduğu için değil insanlar sosyal ortamlara girdikleri vakit kendilerini ilk olarak kılık kıyafetleriyle belli ederler. Şayet ki konuşma tarzınız yani üslup itibariyle o mekana yakışmayacak tavır içerisine girmiş iseniz çevreniz sizi kılığınız ne pahada olursa olsun esas bu konuşmanızla kendinizi ifade edeceğiniz için bu şekilde tanır.Ayrıca bayanların yanında erkekler kelimelerini ne denli özenle seçerlerse yanlarındaki bayana verdikleri kıymetin ölçüsü budur. Kadın zarafettir, bakınız özeldir, kıymetlidir, naziktir...Yanına yakışmalıdır erkek, böyle bir kadının yanında maçtan kahveden bozma bir ağızla erkeğin konuşması hem adab-ı muaşeret açısından yanlıştır hem de şık olmaz, bir erkeğe de yakışmaz. Tabii ki ortamlara göre üsluplar farklılık arz edebilir. Örneğin bayan arkadaşınızla birlikte de bir futbol maçı izleyebilirsiniz ama onun yanında bazı küfre giren sözler sarfetmeniz herhalde takdir edersiniz ki hoş olmayacaktır. Çünkü maalesef argo küfürlerin pek çoğu belden aşağıdır ve kadınları ağır derecede incitici sözler içermektedir. Bundan kasıt bayanların yanında bir erkeğin kendi efendiliğini , kendi nezaketini centilmenliğini göstermesi açısından kelimelerine özen göstermesi gerekliliğidir.

Teşekkürler
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

o kadarda ozen gosterdım yıne kacmıs
bu arad benıde kahveye gıden mac muabbetı yapan bırı olarak tanımayın cunku artık sporla hıc ılgısı olmayn bırıyım nerdeyse vede kahveye gıtmıyorm zaten kızlada kufurlu gerktıgınde konsurum yaln yok s.. et derım hatta en cook benı bole kabul edıyo eden etmıyele zaten ısım olmaz ben kımseye ayna olmuyorum cunku bu arad artık ama yerıne fakat kullnacam
en azından hep yanlsı yazıyom bı daha yazmam klavye arda basmıyo
zaten artık bende bazıları gıbı kopyala yapıstır yapıyom zaten genelde

buraya üyelerin dışında ziyaret edenlerde var herkes seni şahsen tanımıyo yapını ve düşünece tarzını bilmiyor yazdığın her kelime ağzından cıkan söz demektir burayı evin gibi kabul et ve misafirlere hangi dille hitap edilmesi gerekiyorsa öle hitap et

BEN KIMSEYE BURAD KUFRETMIYOM ONU SOLIM ONDAN BAHSEDIYSAN FAKAT O DEGILSE YANLSI ANALASILAMAYALAIM

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkekler sizce neden konuşmayı pek sevmez? gamze33 41 20.047 23-01-2009, Saat: 17:44
Son Yorum: BirolAkDAS

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi