palyaço...

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.33/5 - 9 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
palyaço...
Icon5 

Ne başı, ne sonu belli bu yanılmanın …
olduğum yerde aynı bilinmezlikte sayıklıyor kara büyü kelimeciklerim…
Bu günlerde ölmek hoş geliyor ,
parametrik hesaplarla beslenen karışık formüller tüketiyorum yürek anatomime…
Biliyorum sen gerçek değildin yada gerçekliğinden akan kirlenmeleri hiç sindiremedın.
aşk değil yada olması beklenmez cümlelerin doruk noktası nefreti keşfeden susuşlar…
vazgeçişlerim ;manzaralı iki çift öykünün gitmeleri yazan çiğ tadında.
bana özgü,sana sövgü, bize hep döngü saydamlığı…
yaramı kanatıyorlar,
acıma platonik sıfatlar ısmarlıyorlar.
oldurmaya çalıştığım bir benliğin etrafında yakıcı, bir o kadar da mide bulandırıcı senaryolar yazıyorum yüzyılımın son ihanetinde durmuş saatlere..
sonralarında ,anne kokan rujları gizli sürmek kadar güzel olmayan bir modanın günlük ritimlerine yeminleniyor adımın yanılgıları…
Hüzünlenmeye,ağlamaya ,bayılmaya,kararmaya yetkisi ol(a)mayan lanetli bir palyaçoyum ben…
Gülümsetmeliyim insancıklarımı .
Kini saklı suskunluk,
Kalbin tüllere sarılmış yerlerinde acemi intihar provası …
Sende olmasan ne yapardık cumlelerinin ardından anlıyorum ki yüzsüzlüğümüz aşıyor öfkeyi
Öfkeyle sınıyoruz ateşi , donuyorum bu kara tarihte…
Çatırdamalarımın sonunda seni keşfediyorum yalanla yıkanmış sözverişlerde
Varmış gibi gösterilen ama somutluğu yitik bir perili köşk ıssızlığıyla dönüyorsun ruh evime...
sonsuz üç noktalarda,temsilsiz virgüllerde arıyorum kaçak yanını .
sırnaşıklıklar altında geçiyorsun benden.
Üzülmüyorum…
Kar kokulu bir şehirde tanımadığım insanların arasında yürümek unutturuyor insan saçması genellemelerimi…
Doğmak sıkıcı gelıyor bugün…
Dokuz altı yollarında, asansör boşluklarında asılı kalsın istiyorum dudakların günaydınları,iyi akşamları,hal hatır sorma kısaltmaları..
Derine inmedikçe eskiyor söylemler.
Ya da başıboş geliyor zamanla …
Şimdi ise bitsin istiyorum bu yüklemleri bol ,özneleri kayıp kağıt kalem tüketimim …
Dokunduğum gecelerin dili yok.
Kelime kavgası dönüşümlerinde kendi karanlığına aşık bir palyaçoyum ben …

bir şiirimde siz hiç ağlayan bir palyaço gördüzmü demiştim... ve yazılan senoryalar bize ait değil çok zaman. güzel bir şiir ellerinize sağlık. ama düz yazı formatındada olur sanki. atilla ilhanın şiirinde jezabel vardı isminizi sanırım ordan aldınız güzel bir isim. dokuz altı yollarında demişsiniz oda güzeldir. iimgeler çok güzel esinlenme ve etkilenme olsada sevdim şiirinizi
gördüm anne gördüm
şeytanla dans eden melekleri
gördüm anne gördüm
şeytan kadar dürüst olmayan yüzleri

serkan kurt Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bir şiirimde siz hiç ağlayan bir palyaço gördüzmü demiştim... ve yazılan senoryalar bize ait değil çok zaman. güzel bir şiir ellerinize sağlık. ama düz yazı formatındada olur sanki. atilla ilhanın şiirinde jezabel vardı isminizi sanırım ordan aldınız güzel bir isim. dokuz altı yollarında demişsiniz oda güzeldir. iimgeler çok güzel esinlenme ve etkilenme olsada sevdim şiirinizi

Palyaçolar hep hüzünlü gelmiştir bana sevgili serkan,sanki yüzüne sürülen boyaların ardında ağlayan bir varlık .Tıpkı İstanbul gibi....
Teşekkür ederim övgü dolu sözleriniz için.Evet ismim Attila İlhan'ın üçüncü şahsın şiirinden alıntı.
"Jezabel kan içinde yatardı"
Esinlenmeler kopyalanmaya dönüşmedikçe güzeldir .Tekrar teşekkürler

Selam ve sevgi ile...

kopyalama olmadığı sürece esinlenme ve etkilenme doğaldır... son zamanlarda siteye eklenen şiirlerden ve yazılardan keyif almaya başladım... diğer yazılarınızıda görmek isterim. kim ne adınız bunların bi önemi yok
önemli olan kağıda dökülenlerdir tekrar teşekkürler
gördüm anne gördüm
şeytanla dans eden melekleri
gördüm anne gördüm
şeytan kadar dürüst olmayan yüzleri

Daha çok yazıcam inşallah siteye . Buralardayım bundan sonra sevgiyle

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü: