sirin - Siran

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.92/5 - 13 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sirin - Siran

merhaba arkadaşlar..ben karadenizin orjinal el deymemiş ili gümüşhaneden selamlarla başlayayım...ilk olmak benim için özel oldu mutluyum gümüşhanemizi tanımak tanıtmak adına seferber olmuş hemşeriniz olarak görün..

Do u Karadeniz Bölgesinde yer alan İlimiz do usunda Bayburt, batısında Giresun, kuzeyinde Trabzon ve güneyinde Erzincan ile komşudur. Gümüşhane 38° 45' - 40° 12' do u boylamları ile 39' 45' - 40' 50' kuzey enlemleri arasında olup,Yüzölçümü 6.575 kilometrekare , deniz seviyesinden yüksekli i ortalama 1210 metredir.

Yeryüzü şekilleri bakımından Köse, Kelkit ve Şiran ilçelerinin yer aldı ı güney kesimi yüksek bir plato özelli i gösterirken, Merkez, Torul ve Kürtün ilçelerini kapsayan kuzey kesimi oldukça engebelidir. Dar ve derin vadilerle birbirinden ayrılmış yüksek da lar kuzeyin belirleyici özelli idir. Gümüşhane'nin ünlü yaylaları da bu kesimde yer alır. İlin en yüksek noktası 3.331 metre ile Abdal Musa Tepesidir.

Gümüşhane'nin içinden geçen Harşit ile Kelkit vadisini boydan boya kat eden Kelkit Çayı ilin başlıca akarsularıdır.Arazinin % 60'ını da lar, % 29'unu platolar, % 11'ini ovalar teşkil etmektedir.
Bul

hımm teşlerr arkadşımm hoş geldin aramıza da ben resimsizz tanıtımlarıı pekk sevmemmm emeğiinee sağlık bide resimm koyy tam olsun 14
Bul

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi