spam filtresi oluşturmak istemeyen mailleri engellemek hotmail gmail resimli anlatım

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 16 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spam filtresi oluşturmak istemeyen mailleri engellemek hotmail gmail resimli anlatım

spam maillerden kurtulmanın yolu mail filtrelemek birbaska deyişle göndereni engellemektir.bu iki yolla yapılır ya mail adresini yasaklamak yada gönderen mailserverı yasaklamak. En çok kullanılan iki eposta servisi olan hotmail ve gmail üzerinde bu işlemleri size anlatıcam fakat diğer mail servislerinde aynı işlemler benser isimler ve menüler altında bulunur.

ilk olarak hotmail ile başlıyoruz

alttaki resimdede görüldüğü gibi secenekler menüsünden diğer seceneklere giriyoruz

[Resim: spammail1.png]

Gereksiz e-posta dan Güvenli ve engellenen gönderenler menüsüne giriyoruz
[Resim: spammail2.png]

Biz istemediğimiz kişilere veya mail servislerine yasak getireceğimiz için engellenen gönderenleri seciyoruz
[Resim: spammail3.png]

yasaklamak istediğimiz mail adresini yada mail servisini @mailservisi.com seklinde yazarak listeye ekle diyoruz
[Resim: spammail4.png]

evet artık hotmail deki posta kutumuza spam mailler düşmeyecek

şimdi sıra geldi gmailde bu işlem nasıl yapılır

öncelikle ayarlar dan filtreler menüsünde yeni filtre olustur secenegini secerek işleme başlıyoruz
[Resim: spammail5.png]

kendinize göre filtreleme seceneklerinizi yazın ve sonraki adım butonuna basın
[Resim: spammail6.png]

filtrenize takılan iletinin ne yapılmasını istediğinizi secin ben silinmesini sectim
[Resim: spammail7.png]

artık kuralımız olusturuldu
[Resim: spammail8.png]

gmail hesabımıza bir mail filtresi eklemiş olduk

yaptığımız bu işlemler sayesinde size sürekli mail yollayan servisleri veya kişileri engelleyebilirsiniz spamsız bir posta kutusu dilerim

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  spam mailler hakkında uyarı arachnanthe 0 1.877 06-04-2009, Saat: 20:13
Son Yorum: arachnanthe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi