Hepimiz Biriz

Tam Versiyon: Paris Seni Seviyorum
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
PARİS,SENİ SEVİYORUM

Orjinal Adı: Paris, je t'aime

Yönetmenler:Claudia Ossard, Emmanuel Benbihy, Olivier Assayas, Frederic Auburtin,Gerard Depardieu, Gurinder Chadha, Sylvain Chomet, Joel-Ethan Coen,Isabel Coixet, Wes Craven, Alfonso Cuaron, Christopher Doyle, RichardLa Gravenese, Vincenzo Natali, Alexander Payne, Bruno Podalydes, WalterSalles, Daniela Thomas, Oliver Schmitz, Nobuhiro Suwa, Tom Tykwer, GusVan Sant
Oyuncular: Natalie Portman, Fanny Ardant, Elijah Wood, Nick Nolte, Juliette Binoche

Tür: Romantik
Süre: 120 Dk.
Yapım: 2006 - Fransa
Dağıtımcı: Umut Sanat www.UmutSanat.com.tr

Gösterim tarihi: 30 Mart 2007

Konu: Paris, seni seviyorumiçin çok sayıda uluslararası yönetmenden Paris’te geçen romantik birhikaye anlatmaları istendi. Projeye katılan tüm yönetmenler, Paris’inzengin sinematografik tarihine rağmen, geriye bakmaktansa, Paris’ibugünkü haliyle, beyaz perdeye hiç taşınmamış yönleriyle aktarmayıyeğlediler. Bu nedenle “Paris, seni seviyorum” farklı sosyal sınıflar,kuşaklar, kültürler ve atmosferlerin karışımı. Her yönetmenin, kentinçeşitli yerlerinde geçen farklı yaşam kesitleri sunduğu sevinç,ayrılık, beklenmedik garip rastlantılar ve her şeyden çok aşka dairhikayelerden oluşan, çiçek dürbünü (kalediaskop) gibi bir film. NataliePortman, Fanny Ardant, Elijah Wood, Nick Nolte, Juliette Binoche veSteve Buschemi gibi, ünlü uluslararası oyuncularla ‘Paris, seniseviyorum’da Paris’i yeniden keşfedecek; dünyanın bu en romantikşehrine yeniden sevdalanacaksınız.