Hepimiz Biriz

Tam Versiyon: Alice Sebold Cennetimden Bakarken Pdf
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
[Resim: vX80pD.jpg]

Alice Sebold Cennetimden Bakarken Pdf E-kitap indirKahramanımız Susie Salmon'la ilk karşılaştığımızda o artık cennettedir. On dört yaşında bir cinayete kurban giden genç kız, bu yeni ama yabancı yerden aşağıya bakarken capcanlı sesiyle hem tüyler ürpertici hem de umut dolu bir öykü anlatıyor.

Ölümünden sonra günler boyu aşağıda onsuz sürüp giden yaşamı, okul arkadaşlarının ortadan kayboluşuyla ilgili yorumlarını, ailesinin sevgili kızlarının bulunması umuduna tutunuşlarını, katilinin cinayetten kalan ipuçlarını yok etmeye çalışmasını izler.

Ve cennet deniler yeri inceler. Güzel salıncaklarıyla okulun oyun bahçesine çok benzemektedir. Yeni gelenlerin anlaşmasına yardım eden danışmanlar ve bir odada kalabileceği arkadaşları vardır. Sevdiği insanlarla birlikte olabilmenin dışında ki onların arasında genç bir erkek de vardır, istediği her şey düşündüğü an yerine gelir. Ama aşağıda hayat sürüp giderken Susie'de bir şekilde o hayata dahildir. Çünkü hatıraları yok olmazlar.

Cennetimden Bakarken (The Lovely Bones) aydınlık, şaşırtıcı ve kederin içindeki umudu ortaya çıkaran bir roman. Parlak yeni bir yazarın ellerinden, bir ailenin karşılaşabileceği en korkunç olaylardan birinin öyküsü.

Gizemli ve hatta komik bir aşkın,unutuşun ve hatıranın, hüznün ve mutluluğun, cennet ve toprağın, suç ve cezanın ama her şeyden çok sevginin romanı.


"Bu kitap son sayfayı bitirdikten çok sonra bile sizinle kalıyor."
- Daily Mail

"Büyüleyici... Sebold en akıl almaz konuları eğlendirerek, zekice ve adeta esrarengiz bir zarafetle ele alıyor... Cennetimden Bakarken çevredeki faciayı -bir çocuğun açıklanamayan kayboluşu, kederiyle yalnız kalan bir aile- alıp edebiyata dönüştürüyor."
- Katherine Bouton, New York Times Book Review

"Sebold, süreç ne kadar karmakarışık, kusurlu ve güzel olursa olsun bize yaşamayı ve ölmeyi, bağlanmayı ve salıvermeyi öğretiyor ve son sayfa çevirildikten sonra bile okuyucuların elinden bırakmakta zorlanacakları, acı verecek kadar güzel ve başarılı bir roman yaratıyor."
- Paula L. Woods, Los Angeles Times

"Vahşice güzel,., Garip ve ilgi uyandıran bir roman."
- Monica Wood, San Francisco Chronicle

"Susie Salmon yakın zamanda kurgunun yarattığı en büyüleyici karakterlerden
biri. Sebold ustalıkla bir facia ve keder öyküsü meydana getirmiş... Biraz dedektif, biraz aile öyküsü, biraz bunların gerisinde yatanlarla ilgili düşüncelerle Cennetimden Bakarken elinizden bırakamayacağınız bir edebi eser."
- Elaine Richardson, O

"Cennetimden Bakarken yalnızca sizin için yazıldığını sanmayı arzu edeceğiniz
öykülerden biri."

Sayfa Sayısı: 355
Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Efil Yayınevi Yayınları


[Resim: turbobit.png]

http://turbobit.net/cm8oauevwihx/Alice.S...n.zip.html