Hepimiz Biriz
Mustafa Mutlu - Kadınlar kusura bakmayın, gününüzü kutlamıyorum! - Baskı Önizleme

+- Hepimiz Biriz (https://www.hepimizbiriz.com/forum)
+-- Forum: GÜNCEL (https://www.hepimizbiriz.com/forum/Forum-G%C3%9CNCEL-11)
+--- Forum: HABERLER (https://www.hepimizbiriz.com/forum/Forum-HABERLER-338)
+---- Forum: Köşe Yazarları ve Yazıları (https://www.hepimizbiriz.com/forum/Forum-K%C3%B6%C5%9Fe-Yazarlar%C4%B1-ve-Yaz%C4%B1lar%C4%B1-346)
+---- Konu Başlığı: Mustafa Mutlu - Kadınlar kusura bakmayın, gününüzü kutlamıyorum! (/Konu-Mustafa-Mutlu-Kad%C4%B1nlar-kusura-bakmay%C4%B1n-g%C3%BCn%C3%BCn%C3%BCz%C3%BC-kutlam%C4%B1yorum-9311)

Mustafa Mutlu - Kadınlar kusura bakmayın, gününüzü kutlamıyorum! - gamze33 - 08-03-2008

Kadınlar kusura bakmayın, gününüzü kutlamıyorum!

Bugün Dünya Kadınlar Günü... Devlet büyükleri mesajlar yayınlayıp kadınları kutluyor; tabii Başbakan da!

Ben kutlamıyorum...

Çünkü ülkemiz kadınının “bayramı” kutlanacak bir durumda olmadığını düşünüyorum...

Biliyorum; kızacaksınız bana sevgili kadınlar...

Ama önce iktidar partisinin programına bir göz atın. Aynen şu cümle yazıyor o programda:

“Sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi ve aile mutluluğunun sağlanması için kadınların sorunlarının giderilmesine çalışılacak...”

Yani; “evlenmeyen, doğurmayan kadınların sorunlarının giderilmesine gerek yok!”

Bitmedi; aşağıdaki listeyi okuyun ve iktidar partisinin “kadın”a yaklaşımını anımsayın:

* AKP Konya Milletvekili Halil Ürün karısını, “Dokunulmazlığım var, istediğin yere şikâyet et” diyerek dövdü!

* AKP Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi, Meclis’te üzerine yürüyerek CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter’i dövmek istedi.

* AKP’li Tuzla Belediyesi’nin yayınladığı kitapta kadınların dövülebileceği, kız çocuklarının 9 yaşında evlendirilmelerinin caiz olduğu yazıldı.

* Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Samsun ziyareti sırasında vali ve milletvekilleriyle aynı masada otururken, eşi Semiha Hanım iki metre ötede tek başına yemek yedi.

* AKP Çankırı Milletvekili Prof. Dr. Hikmet Özdemir, içinde “Cehennemlik olanlar da bana gösterildi, çoğunun kadın olduğunu gördüm” yazan bir kitapçığı vekillere dağıttı.

* AKP’li Karacasu Beldesi Belediye Başkanı İsmail Erkoç, eşiyle birlikte katıldığı bir törende yağmur yağmaya başlayınca şemsiyesini açıp kendisini korudu, hemen yanında oturan eşi Münire Erkoç sırılsıklam oldu.

* Eski Gümüşhane AKP Milletvekili Sabri Varan, 16 yaşındaki kızı Merve Varan’a şiddet uyguladığı gerekçesiyle mahkemeye verildi.

* AKP İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli bir televizyon programında, kadının erkeğin korumasına muhtaç olduğunu iddia etti.

* AKP Edirne İl Danışma Meclisi Toplantısı’na ‘Harem-Selamlık’ oturma planı damgasını vurdu.

* Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Hanımlar Lokali” adıyla hizmete açtığı sosyal tesislere 7 yaşından büyük erkek çocuklar alınmadı!

* Şanlıurfa ve Konya’dan sonra İstanbulBağcılar’da da erkeklerin girmesinin yasak olduğu “Kadınlar Parkı” açıldı.

* AKP’nin Güngören İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları’ndaki iki yönetim kurulu üyesinin, birlikte çalıştıkları kadınlarla ilgili son derece seviyesiz MSN yazışmaları ortaya çıktı. Bu yazışmalarda iki adamın birbirlerine “yatabilecekleri” AKP’li kadınları önerdikleri görüldü.

* Hükümet bir ilke daha imza attı ve ülkenin ilk “kadın amele pazarı” Uşak’ta açıldı.

Evet sevgili kadınlar...

Türkiye bu zihniyetteki adamların yer aldığı bir iktidar partisi tarafından yönetilirken, siz bugün “kutlanmayı” hak edecek ne yaptınız gerçekten?

Hatta bu adamlar, “özgürlük” adı altında türbanı dayattı başınıza da aranızdan birileri onların peşine takıldı, kaybedeceklerini düşünmeden!

Ya da üç kuruşluk kömür paketi uğruna oyunu satanların en az yarısı sizin cinsiyetinizden değil miydi?

Ben istiyorum ki her gün sizin gününüz olsun...

“Dünya Erkekler Günü” var mı?

Yok...

Çünkü 8 Mart dışındaki 364 günün hepsi erkekler günü!

Ve siz bunu bile düşünmeyip, o tek günde övülmeyi, sevilmeyi bekliyorsunuz...

Kusura bakmayın, kutlamıyorum gününüzü...

GÜNÜN SORUSU

Milletvekilleri allem etmiş, kallem etmiş; sadece gazilere tanınan “sağlık hizmetlerinden yararlanırken katkı payı ödememe” ayrıcalığını kendileri için de koparmış...

Yüzümüze bakarken hiç mi utanmayacaksınız?