Yalnızsın...

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.17/5 - 6 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yalnızsın...

Hani şehirlerarası otobüslerin göçebe yalnızlıklarına mendil sallayan ayrılık kokulu günebakan çiçekleri gibi olur insan, geçip gidişini izlerken hayatın… Dünya kurulduğu günden beri bu denli sessiz olmamıştır hiç… Bir kelebeğin kozasını yırtışı kadar sancılıdır. Kelebek olmayan bunu bilemez oysa. Yemyeşil ve rengârenk çiçekli mutlu aile bahçeleri terkedilmiştir, her yer sarıya ve dikene kesmiştir artık… Yalnızlık kendini hiç bu kadar ağır hissettirmemiştir daha önce.
Yalnızlık… Bu kelimeyi kendi kendine sessizce tekrarlarsın. Beyaz önlüklü biri gelip göbek bağını kesene kadardı her şey… O güne kadardı birine tam anlamıyla bağlılığın… Artık sonsuza dek bir başınasın… Annenden koparıldığın andan toprağın altında uyuyacağın ilk geceye kadar… Aslı Esen
İleride halkımızın,bunca ibret verici tecrübeden sonra gerçek dindarlarla din tüccar ve aktörlerini birbirinden ayırdedeceğini ümid ederim. Yoksa hep böyle geri ve ezik kalırız (M.Kemal Atatürk)

otobüs duraklarında umutsuz bekleyişler sıradanlaşan hayat genzimizi yakan hava sokaktaki hayatttan ayrılmış insanlar. keşke doğmasaydım dediğimiz anlar. neden sormadılar bize göbek bağımızı kesmeden. böyle bir şansımız olsaydı belki bir çok insan doğmak istemeyecekti. burnumu sızlattı bu yazı aslı...
gördüm anne gördüm
şeytanla dans eden melekleri
gördüm anne gördüm
şeytan kadar dürüst olmayan yüzleri

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi