Borsa Hisse Senedi ve Portföy Takip Programı V0.6.0 ( Excell )

Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4.77/5 - 13 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Borsa Hisse Senedi ve Portföy Takip Programı V0.6.0 ( Excell )

(27-09-2023, Saat: 16:02)arachnanthe yazdı: aracı kurumlarda maliyet hesaplaması FİFO yöntemine göre yapılıyor bizim excel de ise ortalama maliyet yöntemine göre yapılor. bu nedenle fark oluşuyor.
bu aslında üzerinde çalıştığım ama doğru sonuç alamadığım bir konu.

Maliyet önemli değil, Kar tam tutmasa da o kabul üstadım. Fakat kapanmış karların ayrı gözükmesi harika olacak(aracı kurumda bu şekilde derken kastettiğim toplam kar idi). vaktiniz olursa siz de bakın isterseniz, bende halletmeye çalışacağım ama bu haliyle bile harika bir excel, emeğinize sağlık, teşekkür ederim.

Bir de şu şekilde bir şeyle karşılaştım, 4 harfli hisse adı güncellemesini dikkatlice yaptıktan sonra, ana sayfada bir hisse adına tıklayınca, excelin salt okunur bir kopyası açılıyor, bu kopyayı kapatınca aşağıdaki hata geliyor, debug dediğimde de ikinci resimdeki kodu gösteriyor, fikriniz var mı acaba?

[Resim: ts4gq58.jpg]

[Resim: sb1c9kx.jpg]

bana mail ile ulaşırmısınız yardımcı olacağım

elinize sağlık deneyeceğim.

(25-09-2023, Saat: 8:17)arachnanthe yazdı: hittnc01
ana sayfadaki kodları silmek doğru bir yöntem değil. ana sayfadaki işlevlerin çalışması için o kodlar gerekli
kasma ve yenileme ile alakalı yapabileceğiz başka önerilerim var sizin için onları bir uygulayın

ALT + F11 tuşları ile VBA penceresini açın
1- resimlerde ki numara sırası ile ActiveWorkbook.RefresAll  kodunun önüne tek tırnak işareti koyun " ' "

2- alınan verilerin yenileme sürelerini geciktirebilirsiniz.

[Resim: 933q3it.jpg]

[Resim: 4g50m9d.jpg]

[Resim: p6jgtak.jpg]

https://youtu.be/kfc14rfdf-I?t=1183

Önerilerinizi uyguladım ama değişen bir şey olmadı . Benim anlatmak istediğim , her defasında "Ana Sayfaya" yı açtığımızda sorgu (makrolar) çalışmasın, Ana sayfadaki "Yenile" butonuna basınca sorgu (Makrolar) çalışsın.

Merhaba
makro ve sorgu farklı şeyler o nedenle yanlış anlaşılma oldu galiba.

alt + f11 ile vba penceresini acın  yada ana sayfa sekmesi üzerinde sağtuş kodu görüntüle ye basın

Private Sub Worksheet_Activate() yazan yeri Sub anasayfa_yenile() olarak değiştirin

ana sayfadaki butonlardan birini boş bir yere kopyalayın
üzerinde sağtuş ile makro atayı seçin
açılan pencerede  anasayfa_yenile makrosunu secin ve tamam tuşuna basın

Konu Araçları
Konuyu Paylaş :  
Konunun Linki :  
BBKodu :  
Konu Araçları :

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Borsa Hisse Senedi ve Portföy Takip Programı ( Excell ) arachnanthe 295 369.337 10-01-2022, Saat: 1:34
Son Yorum: arachnanthe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi